La Liga: az Atlético gólfesztivált rendezett a sereghajtó ellen

K. T. I.K. T. I.
2021.04.18. 18:06
Az Atlético játékosainak volt mit ünnepelniük (Fotó: AFP)
Hiába tartotta magát bő 40 percig az Eibar a listavezető Atlético Madrid otthonában, a fővárosi együttes – a félidei szünetet nem számolva – negyedóra alatt elsöpörte a sereghajtót. Az Atlético 5–0-ra nyert, ezzel a gólkülönbséget tekintve beállította az eddigi rekordját a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 2020–2021-es idényében. Az Alavés eközben Rodrigo Battaglia 85. percben szerzet góljával 1–0-ra legyőzte az Huescát.

Ha valaki előzetesen a tabellára nézett, nem sok esélyt adott az Eibarnak.

Ha valaki az első félidő bármely öt percébe belenézett, nem sok esélyt adott az Eibarnak.

A sereghajtó szinte minden erejét felemésztette a védekezés az Atlético Madrid otthonában, ugyanakkor 42 percen át tökéletesen zárt a retesz a volt újpesti, Marko Dmitrovics kapuja előtt. Ekkor viszont a jobbról elvégzett szöglet után Hector Herrera csúsztatta meg a labdát a röviden, pont a hosszúnál érkező Ángel Correa elé, aki két méterről már nem hibázta el a célt (1–0). Alig két perccel később pedig már 2–0 állt az eredményjelzőn, Yannick Carrasco balról érkező centerezése után ismét Correa volt jókor jó helyen, lefordult a védőjéről, majd kilőtte a hosszút.

Az Atlético hirtelen jött lendületét a szünet sem törte meg, a 49. percben Carrasco növelte háromgólosra a különbséget, majd az 52. minutumban Marcos Llorente is bevette a kaput (4–0).

Azaz az első félidő végi hosszabbítással együtt 15 percnyi játék sem kellett a madridiaknak ahhoz, hogy egálról indulva kiütésessé tegyék a különbséget.

A 68. percben Llorente másodszor is bevette a kiszolgáltatott helyzetben lévő Dmitrovics kapuját – ezzel beállítva az 5–0-s végeredményt.

Az Eibar először kapott háromnál több gólt egy meccsen a 2020–2021-es idényben. A vendégcsapat nemhogy kaput eltaláló lövést vagy fejest, még csak érvényes gólszerzési kísérletet sem tudott felmutatni a 90 perc alatt.

Az Atlético a gólkülönbséget tekintve beállította az idényrekordját: az első fordulóban a Granadát 6–1-re ütötte ki Diego Simeone együttese. Most kapott gól nélkül jött össze az ötgólos siker.

Az Eibar hátránya ráadásul nőtt is a 19. hellyel szemben, az Alavés ugyanis az argentin Rodrigo Battaglia találatával legyőzte a szintén nehéz helyzetben lévő – a 17. helyre visszacsúszó – Huescát.

SPANYOL LA LIGA
33. FORDULÓ
Deportivo Alavés–Huesca 1–0
(Battaglia 85.)
Atlético Madrid–Eibar 5–0 (Á. Correa 42., 44., Carrasco 49., M. Llorente 53., 68.)