La Liga: a Getafe csak megnehezítette a Bayern-verő Villarreal dolgát

M. D., V. J., K. T. I.M. D., V. J., K. T. I.
2022.04.16. 22:58
Ante Budimir (rózsaszínben) túlugrotta a valenciai védőket a fejes góljánál (Fotó: Getty Images)
Az Elche 3–0-ra legyőzte a Mallorcát, az Alavés 1–0-ra nyert otthon a Rayo Vallecano ellen, míg a Valencia 2–1-re kikapott hazai pályán az Osasunától a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 32. fordulójának szombati játéknapján. A Villarreal remek kezdésének köszönhetően elvitte a három pontot a Getafe otthonából.

Három vesztes meccs után talált vissza a győzelem útjára az Elche, amely az előző fordulóban az Atléticót elverő, de amúgy szintén bukdácsoló Mallorca ellen tudott nyerni. A hazaiak sikerének egyik motorja Fidel volt, aki az első félidőben egy kiváló indítással, a szünet után pedig egy beívelt szabadrúgással adott gólpasszt.

Az Alavés négymérkőzéses vereség- és hétmeccses nyeretlenségi sorozatát megszakítva 1–0-ra legyőzte otthon a Rayo Vallecanót, ezzel elmozdult az utolsó helyről, de a 17. helyezett, és már bennmaradást érő pozícióban álló Mallorca mögött még mindig négy pont a lemaradása.

A Valencia 2–1-re kikapott otthon az Osasunától, így a pamplonai együttes megelőzte a táblázaton. A vendégek második gólját a 190 centiméter magas horvát center, Ante Budimir szerezte, aki most először volt eredményes sorozatban négy spanyol bajnoki találkozón.

A nap utolsó mérkőzésén a Getafe fogadta a szerda este a Bajnokok Ligájában a Bayern München ellen továbbjutó Villarrealt. A vendégcsapat lendületesen kezdett, Gerard Moreno góljával már a 7. percben előnybe került, majd Manu Trigueros a 16. minutumban megduplázta a fórt. A második félidő már sokkal inkább szólt a Getaféról, a hazaiak Enes Unal találatával a 63. percben szépítettek is – ám egyenlíteni a több helyzet ellenére sem tudtak (2–2).

SPANYOL LA LIGA
32. FORDULÓ

Getafe–Villarreal 1–2
(Ünal 63., ill. Gerard Moreno 7., Trigueros 16.)
Elche–Mallorca 3–0 (Mojica 42., Bigas 58., Li Kang In 81. – öngól)
Alavés–Rayo Vallecano 1–0 (Joselu 64.)
Valencia–Osasuna 1–2 (Soler 83. – 11-esből, ill. Chimy Ávila 50. – 11-esből, Budimir 74.)