La Liga: az Atlético ellen szakították meg a rossz sorozatot

2019.11.23. 20:39
Az Atlético Madrid nem tudta kiharcolni a győzelmet a Granada vendégeként (Fotó: AFP)
Az Atlético Madrid 1–1-es döntetlent játszott a Granadával a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 14. fordulójának szombati mérkőzésén.

A gól nélküli első félidőt követően a fölényben futballozó Atlético Madrid került előnybe, Renan Lodi szép kiugratás után lőtt Rui Silva lábai között a kapuba (0–1). Az Atlético egyébként a tizenegyedik alkalommal úszta meg az első játékrészt kapott gól nélkül a mostani idényben, ez az öt topligát figyelembe véve a legjobb mutató, holtversenyben a Lille-lel, a PSG-vel és a Rennes-nel.

A folytatásban már nem koncentrált ilyen jól a vendégek védelme, hét perccel később Germán Sánchez pontos fejese a bal alsóban kötött ki (1–1). A Granada tizedszer volt eredményes pontrúgás után, ebből öt szögletet követően született, ennél egyik csapat sem szerzett többet ily módon a La Liga jelenlegi kiírásában.

A hátralévő bő húsz percben ugyan akadtak lehetőségei az Atléticónak, a győztes gólt azonban nem tudta megszerezni, így a Granada megszakította három mérkőzés óta tartó vereségsorozatát.

SPANYOL LA LIGA
14. FORDULÓ
Granada–Atlético Madrid 1–1 (Germán Sánchez 67., ill. Renan Lodi 60.)
KORÁBBAN

Real Betis–Valencia 2–1 (Joaquín 37., S. Caneles 93., ill. Maximiliano Gómez 32.)
Leganés–FC Barcelona 1–2 (en-Nesziri 12., ill. L. Suárez 53., Arturo Vidal 80.)