La Liga: az Almeríától is kikapott, még mindig nyeretlen a Sevilla

K. B.K. B.
2022.08.27. 23:58
Az Almería legyőzte a Sevillát (Fotó: Getty Images)
A Sevillának a spanyol első osztályú labdarúgó-bajnokság (La Liga) 3. fordulójában sem sikerült nyernie, szombaton 2–1-re kikapott az Almería otthonában.

A vezetést a Sevilla szerezte meg, ráadásul gyönyörű góllal: Alex Telles balról, bő harminc méterről ívelte a labdát a tizenhatoson belülre, amelyet 12-13 méterről Óliver Torres fejelt a kapuba (0–1). A félidő végére az Almería fokozatosan átvette az irányítást, és ennek meg is lett az eredménye, Largie Ramazani szép akció végén volt eredményes (1–1).

A második játékrészt az Almería kezdte jobban, amely az 55. percben gyors ellentámadást indított, s Umar Sadiq találatával 2–1-es előnyre tett szert. Hiába birtokolta több mint 75 százalékban a labdát a Sevilla, nem tudott mit kezdeni az ettől függetlenül összességében veszélyesebben is játszó vetélytársa védekezésével, tehát el kellett könyvelnie a 2–1-es vereséget. Az Almería idénybeli első győzelmét szerezte meg, a Sevilla három meccs után két vereséggel és egy döntetlennel a tabella 15. helyén áll.