Tovább menetel a Real Madrid, legyőzte az Atléticót is

2022.09.18. 20:50
Vérbeli derbi volt! (Fotó: AFP)
A madridi derbin a Wanda Metropolitanóban a Real Madrid 2–1-re legyőzte a házigazda Atlético Madridot a spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 6. fordulójában.

SPANYOL LA LIGA
6. FORDULÓ
Atlético Madrid–Real Madrid 1–2 (0–2)
Madrid,
Wanda Metropolitano, 66 881 néző. V: Munuera Montero
Atlético: Oblak – Felipe, Witsel, Mandava – M. Llorente, De Paul (Morata, 62.), Kondogbia (Saúl, 81.), Koke (Ángel Correa, 72.), Carrasco (Hermoso, 72.) – Griezmann, Joao Félix (Matheus Cunha, 62.). Vezetőedző: Diego Simeone
Real Madrid: Courtois – Carvajal, Militao, Alaba, F. Mendy (Rüdiger, 74.) – Tchouaméni, Kroos (Asensio, 86.), Modric (Camavinga, 82.) – Valverde, Vinícius Júnior, Rodrygo (Ceballos, 86.). Vezetőedző: Carlo Ancelotti
Gólszerző: Hermoso (83.), ill. Rodrygo (18.), Valverde (36.)
Kiállítva: Hermoso (90+1.)

Diego Simeone már a harmadik percben a pályára lépett heves reklamálás közben, egy percre rá kitört a dulakodás a pályán, a körítésnek megfelelő módon kezdődött tehát a soros madridi derbi. Amely előtt a hazai drukkerek egy része rasszista kórussal fogadta a stadion előtt Vinícius Júniort, ennek biztosan lesz még következménye.

Ahogyan az lenni szokott, azt szidják legjobban a szurkolók, akitől félnek, márpedig a sérült Karim Benzema távollétében Vinícius Júniortól várta-várja a gólokat a Real. Jobban kezdtek a hazaiak, Felipe közelről a kapu tetejére fejelte a labdát, Joao Félix és Yannick Carrasco lövéseinél pedig blokkoltak a vendégek.

A nagy nyomást túlélve Aurélien Tchouaméniből kitört a benne élő Michel Platini, zseniálisan emelt Rodrygo elé, aki kapásból a jobb felső sarokba lőtt. Nem állt a helyzet magaslatán a hazai védelem, ekkor Felipe rúgott lyukat, nem sokkal később a középső védő Axel Witsel járt így, de utolérte az ötös előtt ekkor Rodrygót Reinildo Mandava.

Luka Modric következő jó indításakor Vinícius Júnior már mindenkit lefutott, lövését a kapufára tolta ugyan Jan Oblak, de Federico Valverde közelről a kapuba lőtt.

Fotó: AFP
Fotó: AFP

Nem ment a hazaiaknak, mondjuk ezt Carrasco szép cselek után kialakított, majd gyatrán a kapusba lőtt ziccere ellenére is. Simeone a 62. percben a pályára küldte a volt realos Álvaro Moratát, és Matheus Cunhát is, majd nem sokkal később beállította Ángel Correát is előre, s a Real Madrid-nevelés duó, Saúl Níguez és Mario Hermoso is lehetőséget kapott.

Utóbbi vállalta el a szépítő gól szerzését, szó szerint, ugyanis a válláról került a léc alá a labda a realos védelem meglepetésszerű nyílt napja után. Mégsem lett Mario Hermoso a mérkőzés hőse, ugyanis a 91. percben abszolúte fölöslegesen kiállíttatta magát... Tovább menetel a Real Madrid, nem megy mostanában az Atletinek.

Diego Simeonének ez volt a 408. bajnokija az Atlético élén, ezzel klubrekorder lett, megelőzve Luis Aragonést, Koke pedig az 553. mérkőzését játszotta a klubban, ezzel beérte az 1976 óta az örökranglista élén álló Adelardo Rodríguezt.

A Real pedig továbbra is hibátlan: 6 forduló után is 100 százalékos teljesítménnyel áll a La Liga élén.

Korábban
Real Betis–Girona 2–1 (B. Iglesias 15., 71. – az elsőt 11-esből, ill. Arnau Martínez 7.)
Real Sociedad–Espanyol 2–1 (Sörloth 17., Brais Méndez 29., ill. Expósito 19.)

Osasuna–Getafe 0–2 (J. Iglesias 30., G. Álvarez 76.)
Kiállítva: Ávila (43.), ill. L. Milla (90+1.)
Villarreal–Sevilla 1–1 (Baena 51., ill. Ó. Torres 8.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Mallorca–Almería 1–0
(Maffeo 25.)
FC Barcelona–Elche 3–0 (Lewandowski 34., 48., Depay 41.)
Kiállítva: Verdú (Elche, 14.)

Athletic Bilbao–Rayo Vallecano 3–2 (Inaki Williams 14., Sancet 28., Nico Williams 33., ill. Trejo 5., Falcao 80.)
Valencia–Celta Vigo 3–0(Castillejo 37., Marcos André 82., André Almeida 90+3.)
Kiállítva: Cervi (Celta, 60.)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Real Valladolid–Cádiz0–1 (Negredo 90+2.)
20. Elche6152–16–141

Ez volt Hermoso 100. mérkőzése az Atletiben. Felejthetetlenre sikeredett!

9 meccs, 9 siker, régen volt ilyen sikeres idénykezdet

90+5. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+4. perc Asensio elé lép ki Oblak jócskán a 16-os elé. Morata méterekről repül rá Courtois lábára, a belga kapus elrúgja Carvajal hazaadását az ötös bal sarka elől.

A Real Madrid élén Carlo Ancelotti hatból négy meccset elveszített Diego Simeone ellen, csak Luciano Spalleti ellen szenvedett több vereséget (20 meccsből 9-szer), mint az argentin ellen.

A meccs hőséből a meccs vesztese lett? Piros-fehér köd.

90+1. perc MARIO HERMOSO kiáll, egy szöglet előtt teljesen fölöslegesen ellöki Ceballost. Nem volt nagy lökés, sőt, de erre nem érvényes a VAR.

Négy perc a ráadás.

89. perc Mario Hermoso bevadul, kap egy sárga lapot, Oblak lefogja. A Mandavának odarúgó Dani Carvajal is kap egy sárga lapot.

86. perc Kroos és Rodrygo le, Dani Ceballos és Marco Asensio be a Realban.

83. PERC MARIO HERMOSO BETALÁL! Egy jobb oldali Griezmann-szögletet Militao elfejel Courtois elől, Hermoso az ötösről, középről a kapu közepébe teszi a labdát, a léc alá... vállal! 1–2!

80. perc
Kondogbia megtapossa Carvajalt, ápolás. Saúl Níguez váltja a szűrőt, volt realos. Modric le, Eduardo Camavinga be.

Vinícius Júnior az előző négy bajnokiján betalált, ha ma is eredményes, ő lesz a legfiatalabb Real Madrid-játékos, aki öt egymást követő bajnoki mérkőzésen gólt szerez Raúl (21 évesen és 281 naposan jutott el ötig, 1999-ben) óta. Vinícius ma 22 éves s 68 napos.

Az Atlético Madrid a legutóbbi öt hazai La Liga-mérkőzéséből mindössze kettőt nyert meg, az előző nyolc hazai bajnokijából hetet.

74. perc Antonio Rüdiger be, Mendy le, Alaba megy ki a bal szélre.

74. perc Valverde a jobb felső fölé lő egy 26 méteres szabadrúgást.

Aktuális

72. perc Mario Hermoso
Carrascót, Kokét Ángel Correa váltja.

70. perc Nyom a hazai csapat, de igen fegyelmezetten védekezik a Real.

63. perc Koke odalép Rodrygónak, sárga lap. Koke Adelardót érte be az örökranglista élén, de ez az Adelardo nem a Barcelona volt védője, Abelardo Fernández, hanem Adelardo Rodríguez, aki 1957 és 1976 között játszott az Atletiben.

62. perc Álvaro Morata és Matheus Cunha be, De Paul és Félix le.

Courtois-t megdobálják pár aprósággal.

61. perc Griezmann jobb oldali beadását Carrasco hatról a jobb alsó sarok mellé fejeli.

57. perc Valverde sántít picit, fáj a térde.

Marcos Llorente édesapja, Paco Llorente neves futballista volt anno, 1986-ban az első bajnoki találatát az Atléticóban szerezte. Marcos Llorente nagybátyja, Júlio Llorente szintén megfordult a Real Madridban. Paco nagybátyja a zseniális Gento, aki a Reallal hat BEK-et és 12 bajnoki címet nyert, apósa pedig a Real-ikon Ramón Grosso; és testvére ugyebár Júlio Llorente, teljes neve Júlio Llorente Gento.

56. perc Griezmann az ötös bal sarkára emel, Felipe elé, de közbelép Militao, és a kapusához sodorja a labdát.

55. perc Carvajal ellöki De Paul, szabadrúgás középről, 27 méterről.

Szomorú rekord?

10 meccs, 7 kanadai pont, majdnem annyi, mint az előző 100 realos meccsén. Forma...

50. perc
Mendy passza után Llorente szereli a 16-os bal sarkán Viníciust.

49. perc Llorente ellöki bal könyökkel Viníciust a 16-oson belül... tovább!

49. perc Mandava odatérdel Valverde térdére.

46. PERC CSERE NINCS, FOLYTATJUK!

Fotó: AFP
Fotó: AFP

Valverde: 9 meccs az idényben, 4 góllal és 2 gólpasszal.

Forrás: Weltfussball

45+3. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

44. perc Két perc a ráadás.

42. perc Mandava torkon könyökli Viníciust, aki elterül azonnal, az arcát fogva...

41. perc Carrasco jobbal a bal alsóba lőne a 16-os bal sarka elől egy szabadrúgást, Courtois vetődve fogja a labdát. Belga percek a madridi derbin.

40. perc Helyzet, Carrasco két jó csel után ballal a kapusba lő az ötös bal sarka elől.

36. PERC ÚJABB GÓL, Modric és Vinícius háromszögez a bal szélen, a brazil megindul, lefut mindenkit, az ötös bal sarka elől ballal kapura lő, Oblak a jobb oldali, azaz a rövid oldali kapufa tövére tolja a labdát, de a kipattanó FEDERICO VALVERDÉÉ, aki három méterről, kissé jobbról félmagasan a jobb sarokba lő a becsúszó Mandava fölött. Jobbal: 0–2!

Még egy meccs, és klubrekorder!

33. perc Ferland Mendy
felrúgja a volt realos Llorentét, sárga lap.

A Real Madrid összesítésben (90) és idegenben (35) is az Atlético Madrid ellen nyerte a legtöbb meccset a Ligában!

28. perc Reinildo Mandava nagyot rúg a bal szélen nyújtott lábbal Rodrygóba. Ő meghúzódik, a brazil térde fáj, kettős ápolás.

26. perc Rodrigo kapura lő az ötös jobb sarkáról Modric remek passza után, Mandava utoléri, és szereli. Witsel rúgott lyukat most.

25. perc De Paul jobb oldali beadását Kondogbia a léc fölé fejeli hatról, középről.

25. perc Griezmann megindul, majd ballal 20-ról, középről kapura lő, félmagasan, de Courtois hatalmas vetődéssel eléri a labdát!

24. perc Llorente ellöki, majd véletlenül fejen rúgja Viníciust.

20. perc Viníciust két jó csel után szereli becsúszva a 16-os bal sarkánál Mandava.

Jött a tánc

Tchouaméniből kitört a benne élő Michel Platini és Zinédine Zidane.

Vinícius meg kérdőre vonja Valverdét, miért nem neki passzolt.

18. PERC VEZET A REAL, Valverde megindul, Tchouaméni a 16-os elől az ötös bal sarkára emeli jobbal a labdát, a menteni akaró Felipe a labda mellé rúg a levegőbe felugorva, RODRYGO köszöni szépen, és jobbal a jobb felső sarokba lő. 0–1!

17. perc Kondogbia jobbal 30-ról nem sokkal lő a bal alsó sarok mellé!

12. perc Nagy mentések, Griezmann passzol Carrascóhoz, aki jobbal kapura lő az ötös jobb sarkáról, de közbelép Carvajal. A De Paul-szöglet után Félix az ötös bal sarkáról jobbal kapura lő, de blokkol Valverde!

2015 után nyerhet egymás után kétszer a Real ellen az Atleti. Akkor is Simeone és Ancelotti ült a kispadon.

Simeone alatt az AM 10-szer nyert a 36 realos derbijén, az Atleti az előző 66 Real elleni meccsén is éppen ennyi siker született!

8. perc Griezmann passza után Militao szereli a 16-oson Félixet.

6. perc HELYZET, De Paul szabadrúgása után Felipe fejeli az ötös jobb sarkáról a kapu tetejére a labdát. Tchouaméni lemaradt a bekkről, de Courtois rajta volt a labdán.

4. perc Az első dulakodás, Valverde és Koke a két főszereplő. Koke sunyi rúgása után az uruguayi nekiment majdnem.

3. perc Félix hatalmasat esik, nekiment hátulról a frissiben felgyógyult Militao.

3. perc Simeone már a pályán, nagyon hevesen reklamál, megrúgták Carrascót.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak piros-fehér mezben és kék nadrágban, a vendégek tiszta fehérben.

A Real az előző 7 itteni meccséből 4-szer nyert, 2-szer ikszelt, és 1977 óta nem kapott ki kétszer egymás után az AM otthonában

Européerek, persze (majmozzák Viníciust)

Egy kis örökmérleg: 211 mérkőzés, 54 atléticós és 106 realos sikerrel, 270, ill. 352 rúgott góllal.

Eltiltott nincs.

A hazaiaktól Sztefan Szavics, Thomas Lemar, José María Giménez és Sergio Reguilón sérült, a vendégektől Lucas Vázquez és Karim Benzema maródi.

Miután a sérült Karim Benzemára továbbra sem számíthat a címvédő, elsősorban a brazil szélsőtől várhatják a szurkolók, hogy nyerőemberré lépjen elő. A királyiak százszázalékosak az idényben, de a két csapat legutóbbi, májusi derbijén Yannick Carrasco góljával 1–0-ra győzött az Atlético a Wanda Metropolitanóban.

A 22 éves futballista a legutóbbi hat mérkőzésén öt gólt szerzett, az RB Leipzig elleni, 2–0-ra megnyert BL-összecsapáson pedig gólpasszt adott.Érdekesség, hogy a lipcseiek elleni volt a 178. tétmérkőzése a Real Madridban, ezzel megelőzte Ronaldót (177), és csak három brazil játékos lépett nála többször pályára a klub színeiben. A névsor aligha meglepő: Marcelo 546, Roberto Carlos 527, Casemiro 336 mérkőzést játszott a Real Madridban.

A derbin is táncolni akar Vinícius Júnior. „Nem hagyom abba a táncot” – üzente egy Instagram-videóban Vinícius Júnior, a Real Madrid támadója, akit az utóbbi napokban sok – szerinte rasszista – kritika ért azért, mert táncolva ünnepli a góljait. Az ügy nagy vihart kavart a spanyol sportsajtóban, mindenesetre a brazil szélső jó formában van, és bizonyára az a célja, hogy a vasárnap esti, Atlético Madrid elleni derbi után is ünnepelhessen.

Legalább egészséges, teheti még hozzá, hiszen a címvédő keretéből egymás után dőlnek ki sérülés miatt az alapemberek.

„Legalább nem lesz fáradt! A szerződése korlátozza a játékperceit, régen volt már, amikor legutóbb kilencven percet játszott. De ettől még klubja meghatározó tagja, és igyekszik a legtöbbet kihozni magából” – idézi a címvédő mesterét az As.

Megszólalt az ügyben a francia válogatott kapitánya, a világbajnoki címvédésre készülő Didier Deschamps is.

A 31 éves játékos szerződése 2024 nyaráig él a Barcelonával, az eredeti szerződése szerint az éves alapfizetése bruttó 35 millió euró, a bónuszkerete egyes források szerint még 11 millió évente.

A nyáron azonban, mint azt a Cadena SER kiderítette, az Atlético 20 millió eurót ajánlott a futballistáért, de a katalánok ragaszkodtak az eredeti összeghez. Ami biztos, jegyzik meg a spanyol szakértők: egyik fél sem akarja, hogy Griezmann visszatérjen a Barcelonához a jövő nyáron.

Ebben az idényben Griezmann csak a mérkőzések második félidejében állt be anyagi okokból, hét mérkőzésen háromszor volt eredményes, összesen 192 perc alatt, 30 percnél többször egyszer sem játszott! Simeone kijelentette, hogy ő a klub alkalmazottja, nem tehet mást, mint amit előírnak neki, főnöke, Enrique Cerezo azt nyilatkozta, hogy nem folynak tárgyalások a Barcelonával a csatárról.

Griezmann tavaly került vissza a Barcelonától az Atlético Madridhoz kölcsönbe, tízmillió euróért, két idényre. Ha két év alatt a mérkőzések játékperceinek legalább a felén szerepel, akkor a madridi csapatnak kötelező megvenni őt 40 millió euróért. Így sem járnak rosszul éppen a fővárosiak, hiszen Griezmannt 2019-ben 120 millió euróért adták el a katalánoknak.

Diego Simeone csapata, az Atlético Madrid kikapott a Bajnokok Ligájában a Bayer Leverkusentől, és az argentin vezetőedző a mérkőzés után kifakadt: tudja, hogy a csapata jobban játszik Antoine Griezmann-nal, de nem tudja őt bevetni, csak a mérkőzések utolsó fél órájában.

A Carlo Ancelotti vezette Real Madrid 5 forduló alatt még nem veszített pontot a La Ligában, ezzel a BL-címvédő az egyetlen százszázalékos csapat az öt topligát tekintve.

Egyedül a spanyol élvonalbeli Real Madrid nyerte meg mindegyik meccsét a 2022–2023-as idényben a topligákat tekintve.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT AZ ATLÉTICO–REAL MÉRKŐZÉS KÖZVETÍTÉSÉBEN!