Simán nyert az Atlético, így továbbra is tapad a Real, Barca párosra

2015.01.24. 19:55
Antoine Griezmann közel járt a mesterhármashoz a Rayo ellen, végül be kellett érnie két góllal (Fotó: Reuters)
A La Liga 20. fordulójában az Atlético Madrid hazai pályán 3–1-re nyert a Rayo Vallecano ellen. Antoine Griezmann duplázott, a vendégektől Manucho és Roberto Trashorras is eredményes volt, előbbi azonban a saját kapujába talált be.

A Real Madrid és a Barcelona győzelmével az Atlético győzelmi kényszerbe került, de a meccs elején úgy nézett ki, hogy a Rayo is mindent elkövet annak érdekében, hogy a „matracosok” ne szakadjanak le a két gigászról. A 12. percben Zé Castro egyszerűen odapasszolta a labdát Antoine Griezmann-nak, aki élt is az ajándékkal, 12 méterről lőtt a kapu közepébe. 1–0

A 21. percben kiegyenlíthetett volna a Rayo, de Manucho nem tudott öt méterről a kapuba fejelni, pedig az üres volt, mert Moyá csúnyán árnyékra vetődött. Egy perccel később pedig büntetett is a bajnoki címvédő, Mario Mandzukic csúsztatott meg egy előrevágott labdát, amivel Griezmann törhetett kapura, mert Jorge Morcillo beragadt. A francia játékos a második ziccerét sem hibázta el, ezúttal nyolc méterről lőtt a jobb alsó sarokba. 2–0

A vendégek játékában nem volt benne a gól, ami a 35. percben mégis megérkezett: Gaël Kakutát nem vették komolyan a bal oldalon, így megjátszhatta Roberto Trashorrast, aki 18 méterről remek mozdulattal a bal alsóba tekert. 2–1

A második félidő elején újra az Atlético akarata érvényesült, és sikerült is megszereznie a harmadik gólját. Az 56. percben Griezmann szöglete után Manucho combjáról pattant a labda a léc alá, öngól. 3–1

A harmadik gól megtörte a Rayót, a három pont kérdése eldőlt, Griezmann viszont nagyon szeretett volna mesterhármast szerezni, ennek érdekében mindent meg is tett, de vagy Tono, vagy a kapufa kifogott rajta. Azért nem fog álmatlanul forgolódni ma éjszaka, ebben biztosak vagyunk.

SPANYOLORSZÁG
PRIMERA DIVISIÓN, 20. FORDULÓ

Atlético Madrid–Rayo Vallecano 3–1 (Griezmann 12., 22., Manucho 56. – öngól, ill. Trashorras 35.)

1. Real Madrid 19 16 3 64–16 +48 48
2. Barcelona 20 15 2 3 54–9 +45 47
3. Atlético Madrid 20 14 2 4 40–19 +21 44
4. Sevilla 18 12 3 3 30–17 +13 39
5. Valencia 19 11 5 3 35–17 +18 38
6. Villarreal 20 11 5 4 33–17 +16 38
7. Málaga 19 9 4 6 22–20 +2 31
8. Eibar 20 7 6 7 24–26 –2 27