La Liga: alaposan ráijesztettek a Realra, de jött Bale…

2016.04.23. 17:53
Gareth Bale két góljával vezére volt a CR nélküli Real Madridnak (Fotó: Reuters)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 35. fordulójában a Real Madrid kétgólos hátrányból 3–2-re nyert a kiesés elől menekülő Rayo Vallecano vendégeként. A királyiaknál Cristiano Ronaldo sérülés miatt nem játszott, Gareth Bale duplázott.

A két csapat őszi mérkőzésén a Rayo meglepetésre 2–1-re vezetett a tizenkettedik percben a Santiago Bernabéu Stadionban. Az akkor még Rafa Benítez által irányított Real azonban fordított, s 10–2-re kiütötte madridi riválisát – igaz, a Rayo a 28. perctől kettős emberhátrányban játszott két kiállítás miatt (amelyből az egyik erősen vitatható volt).

A Rayo ezúttal is jól kezdett a többek között Sergio Ramos, Luka Modric és Cristiano Ronaldo nélkül felálló Madrid ellen. Olyannyira, hogy a 14. percben 2–0-ra vezetett Adrián Embarba és Miku góljával. 2–0

A bajnoki címért és a Bajnokok Ligája-döntőért is versenyben lévő Real Madrid finoman szólva sem játszott jól, elsősorban Keylor Navas kapusnak volt köszönhető, hogy hátránya nem lett nagyobb az első félidőben.

A királyiak a 35. percben Gareth Bale fejes góljával szépítettek, majd néhány perccel a szünet előtt megsérült Karim Benzema. A helyére beállt Lucas Vázquez a második félidő elején egyenlített – walesi társához hasonlóan fejjel. 2–2

A Real nagy erőket mozgósított a hajrában, s egy Bale-villanással fordított a 81. percben. 2–3

Zinédine Zidane együttese alaposan megszenvedett a három pontért, győzelmével életben tartotta esélyét a bajnoki aranyéremre.

A Real Madrid ezt megelőzően bajnoki mérkőzésen huszonegyszer volt 2–0-s hátrányban tizenöt perc elteltével, fordítani legutóbb 1931-ben tudott (Athletic Bilbao–Real Madrid 2:4).

SPANYOLORSZÁG, LA LIGA
35. FORDULÓ

Rayo Vallecano–Real Madrid 2–3 (Embarba 7., Miku 14., ill. Bale 35., 81., L. Vázquez 51.)
Atlético Madrid–Málaga 1–0 (Correa 62.)
FC Barcelona–Sporting Gijón 6–0 (Messi 12., Suárez 64., 74., 77., 86. – a másodikat és a harmadikat 11-esből, Neymar 88.)
Eibar–Deportivo La Coruna 1–1 (Adrián 8., ill. Cartabia 71.)

1. Barcelona 35 26 4 5 102–29 +73 82
2. Atlético Madrid 35 26 4 5 59–16 +43 82
3. Real Madrid 35 25 6 4 104–32 +72 81
4. Villarreal 34 17 9 8 42–31 +11 60
5. Athletic Bilbao 34 16 6 12 52–42 +10 54
6. Celta Vigo 34 15 9 10 47–54 –7 54
7. Sevilla 34 13 10 11 47–42 +5 49