La Liga: a volt újpesti gólja pontot ért az Atlético ellen

2021.02.17. 21:06
A Levante játékosai Enisz Bardit ünneplik a háttérben (Fotó: AFP)
Nem sikerült győznie az Atlético Madridnak a spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) szerdai játéknapján: a tabellát vezető fővárosiak 1–1-es döntetlenre végeztek a középmezőnyben állomásozó Levante vendégeként a 2. fordulóból mostanra halasztott mérkőzésen.

A Levante Enisz Bardi góljával szerezte meg a vezetést a 17. percben: a korábbi Újpest-támadó gyors támadás végén mintegy 10 méterről lőtt a vetődő Jan Oblak mellett a kapuba. Bardinak ez volt az első gólja ebben a bajnoki idényben.

Az Atlético még az első félidőben egyenlített Marcos Llorente megpattanó lövésével, de győznie ugyanúgy nem sikerült, ahogyan a múlt héten egy másik középcsapat, a Celta Vigo ellen sem (2–2).

Egy kis stat: az Atléticóval először fordul elő a Diego Simeone-érában, hogy egymást követő hat bajnoki mérkőzése mindegyikén gólt kap. Simeonénak ez volt a 348. Liga-meccse az Atlético élén.

„Hosszú idő után fértem be ismét a kezdőcsapatba, és nagyon boldog vagyok, hogy a gólom pontot hozott a csapatnak. Voltak nehéz időszakai a mérkőzésnek, de bebizonyítottuk, hogy képesek vagyunk helytállni a legjobbak ellen is. Nagyon fontos pontot szereztünk” – idézi a Marca a bajnokin november eleje óta először kezdő Bardi meccs utáni nyilatkozatát.