La Liga: a Valencia két pontot Bilbaóban hagyott a piros után

2015.04.09. 21:56
A spanyol Primera División 30. fordulójában a Valencia 1–1-es döntetlent játszott az Athletic Bilbao otthonában.

A Bilbao az Európa-ligáért, a Valencia a Bajnokok Ligájáért küzd, mindkét csapatnak szüksége lett volna a három pontra. Ennek ellenére az első félidő kevés eseménnyel zajlott le. A „denevérek” csak egyszer tudtak nyerni előző tizenegy olyan találkozójukból, amelynél 0–0 volt a félidő, de a legutóbbi öt alkalommal, amikor a szünetben a Bilbao ellen álltak gól nélküli döntetlenre, négyszer győztek.

Most azonban nem. A 61. percben szép támadás végén Rodrigo passza után Paco Alcácer átlépett a labda fölött, Rodrigo De Paul pedig megszerezte első Primera División-gólját (a másodikat a Valenciában). A 82. percben Nicolás Otamendi kiállítása miatt emberelőnybe került a Bilbao. A hazaiak nyomása pedig a 90. percben góllá érett: Aritz Aduriz góljával kialakult az 1–1-es végeredmény.