La Liga: a Sevilla remek meccsel búcsúztatta a legendát

2017.04.08. 20:31
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 31. fordulójában a Sevilla hazai pályán 4–2-re legyőzte a Deportivo La Corunát.

A találkozó előtt a Ramón Sánchez Pizjuán Stadion közönsége elbúcsúztatta Ramón Rodríguez Verdejót, ismertebb nevén Monchit, akinek sportigazgatóként óriási szerepe volt abban, hogy a Sevilla számos tehetséges futballistának jelentett ugródeszkát, valamint hogy többek között öt UEFA-kupát/Európa-ligát nyert az együttes.

A 2000 óta a Sevilla sportigazgatójaként dolgozó korábbi kapus nemrég bejelentette, hogy elhagyja nevelőegyesületét, és sajtóhírek szerint az olasz AS Romában vagy a Premier League-ben folytatja.

Monchi a 2007-ben egy Getafe elleni bajnokin életét vesztő Antonio Puerta nevével és 16-os mezszámával ellátott dresszben lépett ki az aréna gyepére.

A hazaiak remekül kezdtek, az első percben Sztevan Jovetics góljával előnybe kerültek. A 32. percben pedig már 3–2-t mutatott az eredményjelző: a Sevilla háromszor szerzett vezetést, míg a Depor Gaël Kakuta révén kétszer egyenlített. A hajrában Wissam Ben Yedder beállította a 4–2-es végeredményt.

A Sevilla ezt megelőzően legutóbb március 2-án győzött a bajnokságban.

SPANYOL LA LIGA
31. FORDULÓ

Malága–Barcelona 2–0 (Sandro 32., Jony 90.)
Sevilla–Deportivo La Coruna 4–2 (Jovetics 1., Sarabia 9., J. Correa 32., Ben Yedder 89., ill. Kakuta 4. 25.)
Real Madrid–Atlético Madrid 1–1 (Pepe 52. , ill. Griezmann 85.)
Espanyol–Alavés 1–0 (Piatti 56.)