La Liga: a Sevilla legyőzte a Betist a dobogósok csatáján

CS. M.CS. M.
2022.02.27. 18:17
Rangadót nyert a Sevilla (Fotó: Getty Images)
A Sevilla 2–1-re felülmúlta a Betist a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 26. fordulójának vasárnapi játéknapján, míg a Real Sociedad 1–0-ra legyőzte az Osasunát.

Egy Sevilla–Betis mindig rangadónak számít a városi rivalizálás miatt, de most, hogy mindkét csapat dobogós helyen áll a La Ligában, még nagyobb várakozás előzte meg az összecsapást. A Sevilla szurkolóira nem is lehetett panasz a Ramón Sánchez Pizjuán Stadionban, elképesztő hangulatot teremtettek.

Ami a pályán történteket illeti: sokkal jobban kezdtek a hazaiak, a 24. percben pedig a vezetést is megszerezték: Ivan Rakitic büntetőt rúghatott, amit értékesített is. A félidő hajrájához közeledve, a 41. percben a Sevilla marokkói kapusa, Bono indítása találta meg a honfitársMunir El Haddadit, aki meg sem állt az ellenfél kapujáig, majd higgadt befejezést választott, így növelte csapata előnyét.

A második félidőben több változtatással is megpróbálkozott Manuel Pellegrini, a Betis játéka pedig részben ennek eredményeképp feljavult. Ebben a játékrészben már voltak helyzeteik bőven a vendégeknek, de gólt így sem sikerült szerezniük, csak a 94. percben: ekkor Sergio Canales volt eredményes szabadrúgásból. Pazar mozdulat volt, ám pontot ez sem ért a Betisnek. 2–1

Bono ezen a meccsen egyébként már a harmadik gólpasszát jegyezte karrierje során a La Ligában, korábban ennyit csak Dudu Avat jegyzett a spanyol élvonalban, már ami a 21. századot illeti. Az izraeli kapus játszott a Racing Santander, a Deportivo La Coruna és a Mallorca színeiben is.

Később a Real Sociedad 1–0-ra legyőzte az Osasunát – Aritz Elustondo az 52. percben döntötte el a három pont sorsát. A Sociedad így is maradt a hetedik helyen, de tapad az élmezőnyre.