La Liga: a Sevilla kikapott hazai pályán az Eibartól

CS. M., F. B.CS. M., F. B.
2020.10.24. 20:40
A Sevilla pontot sem szerzett az Eibar ellen (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 7. fordulójának szombati játéknapján a Sevilla hazai pályán 1–0-ra kikapott az Eibartól, míg az alapítása 100. évfordulóján pályára lépő Osasuna egy tizenegyesgóllal legyőzte az Athletic Bilbaót (1–0).

Sevilla–Eibar 0–1

A Chelsea elleni idegenbeli gól nélküli döntetlen után a Sevilla az előző két körben négy pontot szerző Eibart fogadta, de hiába volt esélyesebb, a vezetést a vendégegyüttes szerezte meg a 41. percben – Kike került ziccerbe a tizenhatoson belül, és kihasználta a lehetőségét (0–1).

A második félidőben átvették az irányítást a hazaiak, akik több mint 70 százalékban birtokolták a labdát, és tíz kapura lövés fölé jutottak, de gólt nem tudtak szerezni. Az Eibar megtartotta első félidei előnyét, így behúzta a három pontot.

Osasuna–Athletic Bilbao 1–0

Mindkét csapat szeretett volna csatlakozni a tabella felsőházához egy győzelemmel – ez végül az Osasunának sikerült, amely ezzel fellépett a tabella 4. helyére. A kevés lehetőséget hozó mérkőzésen talán a Bilbaónak volt több helyzete, de a 81. percben büntetőhöz jutott a hazai csapat, miután a tizenhatoson belül Ander Capa elsodorta Kike Barját.

Rubén García nem hibázott (1–0), a bal alsó sarokba lőtt, eldöntve az összecsapást. A gól egyébként azután született, hogy a 78. percben a játékvezető második sárga lap után kiállította az alapítása 100. évfordulóján pályára lépő Osasuna vezetőedzőjének, Jagoba Arrasaténak egyik segítőjét.

SPANYOL LA LIGA
7. FORDULÓ
Sevilla–Eibar
0–1 (Kike 41.)
Osasuna–Athletic Bilbao 1–0 (Rubén García 81. – 11-esből)
Korábban
Elche–Valencia 2–1
(Josan 19., Fidel 37., ill. Lato 74.)
Barcelona–Real Madrid 1–3 (Fati 8., ill. F. Valverde 5., Ramos 63. – 11-esből, Modric 90.)