La Liga: a Sevilla 22 perc alatt elintézte a Valenciát

V. Á.V. Á.
2021.09.22. 21:24
A korábbán a Valenciában is nevelkedő, ott hat évet eltöltő Rafa Mir gólöröme (Fotó: AFP)
A Sevilla 3–1-re győzte le a Valenciát a spanyol labdarúgó-bajnokság 6. fordulójában. Az Espanyol a Deportivo Alavés ellen nyert 1–0-ra.

A Sevilla 22 perc után már háromgólos előnyben volt a Valencia ellen. A vendégek a 31. percben, a négy napja a Real Madrid ellen is betaláló Hugo Duro góljával szépítettek. Több gól már nem esett, a Sevilla megelőzte a Valenciát a tabellán.

Raúl de Tomás az első félidőben kétszer is betalált, de videózás után mindkettőt elvette a játékvezető. Az 54. percben azonban büntetőből már érvényes gólt szerzett az Espanyol támadója, amivel otthon tartotta a három pontot a barcelonai gárda az Alavés ellen.

A Real Madrid–Mallorca (6–1) mérkőzésről bővebben ide kattintva olvashat!

SPANYOL LA LIGA
6. FORDULÓ

Espanyol–Alavés 1–0 (Raúl de Tomás 54. – 11-esből)
Sevilla–Valencia 3–1 (A. Gómez 3., T. Lato 15. – öngól, R. Mir 22., ill. Hugo Duro 31.)

Real Madrid–Mallorca 6–1
(Benzema 3., 78., Asensio 24., 29., 55., Isco 84. ill. Lee K-I. 25.)
Villarreal–Elche 4–1 (Pino 5., Trigueros 39., Danjuma 60., Gerard Moreno 90+4., ill. Mojica 19.)

1. Real Madrid 6 5 1 21–8 +13 16
2. Atlético Madrid 6 4 2 9–5 +4 14
3. Sevilla 5 3 2 8–2 +6 11
4. Valencia 6 3 1 2 11–7 +4 10
5. Rayo Vallecano 6 3 1 2 10–6 +4 10
6. Real Sociedad 5 3 1 1 6–4 +2 10
7. Athletic Bilbao 6 2 3 1 5–3 +2 9
8. Barcelona 4 2 2 8–5 +3 8