La Liga: a Real Madrid gálával köszöntötte Zidane-t a kispadon

2016.01.09. 22:18
Bale volt a levegő ura a Depor elleni meccsen is (Fotók: Reuters)
Zinedine Zidane bemutatkozó mérkőzésén a Real Madrid a mesterhármast szerző Gareth Bale kiváló teljesítményének köszönhetően 5–0-ra legyőzte a Deportivo La Corunát.

Navas – Carvajal, Pepe, S. Ramos, Marcelo – Modric, Kroos – Bale, Isco, C. Ronaldo – Benzema kezdővel futott ki Zinedine Zidane első csapata a Santiago Bernabéuba (azaz Danilo helyére visszatért Carvajal, míg Kovacic helyére Isco került a valenciai kezdőhöz képest), a stadionban 71 267 néző várta a Deportivo vendégjátékát. És az eleje úgy alakult, hogy akár még izgalmas is lehet a mérkőzés.

Egy-egy helyzet alakult ki az első tíz percben itt is, ott is, és a deporos Lucas Pérezé volt a nagyobb, a csatárt üresen találta a labda tizenhatoson belül, ám Keylor Navas remekül mozdult ki a kapuból, és lábbal hatástalanította a lövést.

BBC > MSN!
Karim Benzema első gólja volt a csatár 100. találata a spanyol bajnokságban.
Gareth Bale az első játékos, aki kétszer is triplázott ebben a szezonban a La Ligában.
A realos BBC eggyel több gólt szerzett eddig a bajnokságban (40, ill. 39), mint a barcelonai MSN.

Nem soká’ késett a válasz, és Karim Benzema remek helyzetfelismerésének köszönhetően előnybe is került a hazai csapat. Sergio Ramos nem tökéletesen eltalált labdáját a francia csatár sarokkal tolta a hálóba, a játékvezető pedig középre mutatott. Tegyük hozzá: a találatnál úgy tűnt, hogy a lesen lévő Gareth Bale legalábbis zavarta Germán Lux kapust a tiszta kilátásban, de az asszisztens ezt nem (így) észlelte. 1–0

És gyakorlatilag eddig tartott a Depor ellenállása – a folytatásban pedig jött a Bale-show… Túlzás lenne azt állítani, hogy a Real Madrid lemosta a pályáról galiciai ellenfelét, de azután határozottan kézben tartotta az összecsapást, és a 22. percben növelte is az előnyét. Dani Carvajal jobb oldali beadása után Gareth Bale bólintott remek mozdulattal a jobb alsóba. 2–0

Zidane bemutatkozó meccsére nem lehetett panasz

A walesi a folytatásban is nagyon pörgött, a fordulás után négy perc telt el, amikor Cristiano Ronaldo találta meg a második hullámban érkező társat, és a 11-es 14 méterről elegánsan a bal alsóba helyezett. 3–0

A Real ügyelt a labdatartásra, de ennek ellenére is nőtt az előnye: a 63. percben Toni Kroos szöglete után ismét Gareth Bale fejelt – védhetetlenül – a léc alá. A brit támadó elképesztő mértékben uralja a légteret Spanyolországban, ebben a szezonban ez volt a hatodik fejes gólja, ez több, mint bárki másé az európai topligákban (Olivier Giroud öttel követi). 4–0

Ahhoz viszont, hogy a Real megússza kapott gól nélkül Zidane első meccsén, kellett a többször is nagyot nyújtózó Navas, illetve az olykor jobbnál is jobb lehetőséget kereső deporosok, különösen Lucas Pérez. A csatár a hosszabbításban is kihagyott egy ziccert, amely után Cristiano Ronaldo forgolódását követően Benzema volt kíméletlen, és megszerezte második találatát is. A Real Madrid 5–0-ra nyert a Deportivo ellen.