La Liga: ismét élen a kiesőjelöltet felülmúló Atlético

K. T. I.K. T. I.
2021.04.22. 22:53
Ángel Correa szerezte az első gólt (Fotó: AFP)
Az Atlético Madrid hazai pályán 2–0-s sikert ért el a 18., azaz kiesést jelentő helyen álló Huesca ellen a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 31. fordulójában. A fővárosi csapat ezzel visszaállt a tabella élére. A Granada az Eibart, a Real Sociedad – egy kihagyott és egy értékesített büntető után – a Celta Vigót verte meg az esti programban.

A madridi találkozón Ángel Correa szerzett vezetést az Atléticónak. Az argentin támadó – aki a hétvégén, az Eibar ellen duplázott – immár hét gólnál jár az idényben, azaz csak egy találattal marad el az eddigi legjobb, 2017–2018-as idénye góltermésétől (1–0). A fordulás után az Huescánál volt többet a labda, de azzal semmit sem tudott kezdeni a kiesés elkerüléséért küzdő csapat. A vendégek összesen egy kaput eltaláló gólszerzési kísérletet tudtak felmutatni, azt is még a szünet előttről.

A 81. percben Yannick Carrasco állította be a 2–0-s végeredményt. A 27 éves belga szélső zsinórban a harmadik bajnokiján volt eredményes. A Betis elleni másfél héttel ezelőtti bajnokiig 22 meccsen csak két gólja volt a La Liga jelenlegi idényében.

Sikerével az Atlético Madrid visszaállította a fordulót megelőzően meglévő hárompontos előnyét a második helyezett Real Madriddal szemben.

SIMEONE JÁTÉKOSKÉNT IS PARÁDÉZOTT

SPANYOL LA LIGA
31. FORDULÓ
Atlético Madrid–Huesca 2–0
(Á. Correa 39., Carrasco 81.)
Granada–Eibar 4–1
(Soldado 21., 77., Puertas 37., Kenedy 81., ill. Kike 64.)
Real Sociedad–Celta Vigo 2–1 (Portu 25., Januzaj 39. – 11-esből, ill. H. Mallo 22.)
Barcelona–Getafe 5–2 (Messi 8., 33., Sakla 28. – öngól, R. Araújo 87., Griezmann 90+3. – 11-esből, ill. Lenglet 12. – öngól, Ünal 69. – 11-esből)

1. Atlético Madrid 32 22 7 3 59–20 +39 73
2. Real Madrid 32 21 7 4 56–24 +32 70
3. Sevilla 32 21 4 7 47–25 +22 67
4. Barcelona 31 21 5 5 74–28 +46