La Liga: a hajrában hullajtott el pontokat a Sevilla

CS. M.CS. M.
2020.12.19. 23:00
A Sevilla túlságosan visszaállt, pontokkal fizetett érte (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 14. fordulójának szombati játéknapján a Sevilla 1–1-es döntetlent játszott hazai pályán a Valladoliddal, míg a Real Sociedad 2–1-es vereséget szenvedett a Levante vendégeként, a Villarreal pedig 3–1-re nyert idegenben az Osasuna ellen.

Sevilla–Valladolid

A forduló előtt a Sevilla mindössze kilenc kapott góllal állt, a második legkevesebbel az Atlético Madrid mögött, a védelemre pedig ezúttal sem lehetett panasza Julen Lopetegui vezetőedzőnek a meccs túlnyomó részében.

A támadójátéka ugyan ezúttal is akadozott a hazaiaknak, de a 31. percben Lucas Ocampos értékesítette a Sevilla számára megítélt büntetőt (1–0). A Valladolid ezt követően feljebb kapcsolt, és a mérkőzés végére teljesen beszorította a Sevillát.

Ennek meg is lett az eredménye: a 87. percben Raúl García elé került a labda, ő meg kilőtte a bal felső sarkot, és pontot mentett a BL-nyolcaddöntős ellenféllel szemben (1–1).

Levante–Real Sociedad

A mérkőzést a Sociedad kezdte jobban, amely a 22. percben Alexander Isak révén a vezetést is megszerezte (0–1). Az előny azonban nem tartott sokáig, Marti Roger már a 28. percben egyenlített (1–1).

A folytatásban mindkét csapatnak sikerült minőségi helyzeteket kialakítania az ellenfél kapuja előtt, de a gól a Levanténak jött össze: Jorge de Frutos a 87. percben nyerte meg a mérkőzést csapatának (2–1).

A tabella második helyén álló Real Sociedad ezzel már 5 bajnoki óta nyeretlen.

Osasuna–Villarreal

Gerard Moreno már a 7. percben megszerezte a vezetést a Villarrealnak (0–1) – ez volt a spanyol támadó nyolcadik gólja a bajnokság 2020–2021-es kiírásában. Még a félidő fele sem telt el, de gólhátrány után még emberhátrányba is került az Osasuna a 19. percben – Aridanét állították ki.

A vendégek a 29. percben Fer Nino révén már kettővel vezettek (0–2), de a 70. percben Roberto Torres büntetője révén az Osasuna még visszajött a meccsbe. A Villarreal azonban nem szórakozta el az emberelőnyt, Moreno a 86. percben újra betalált (1–3), ezzel eldöntötte a meccset.

SPANYOL LA LIGA
14. FORDULÓ

Sevilla–Valladolid 1–1 (Ocampos 31. – 11-esből, ill. Raúl García 87.)
Levante–Real Sociedad 2–1 (Roger 28., Frutos 87., ill. Isak 22.)
Osasuna–Villarreal 1–3 (R. Torres 70. – 11-esből, ill. G. Moreno 7., 86., F. Nino 29.)
Barcelona–Valencia 2–2 (Messi 45+4., Araujo 52., ill. Diakhaby 29., M. Gómez 69.)
Atlético Madrid–Elche 3–1 (L. Suárez 41., 58., Diego Costa 80., ill. Boyé 64.)