La Liga: a hajrában fordított, győzelemmel hangolt az FTC-re az Espanyol

T. I.T. I.
2019.09.15. 14:04
Küzdelmes meccset nyert a vendég Espanyol az Eibar otthonában (Fotó: Twitter - Eibar)
Az Espanyol 2–1-re legyőzte idegenben az Eibart a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 4. fordulójában, ezzel az első sikerét érte el a 2019–2020-as idényben.

Ikszes mérkőzést játszott egymással az Eibar és az Espanyol: bár akadt helyzet mindkét csapat előtt, igazán nagy ziccert nem láthatott a találkozóra kilátogató, mintegy 5500 fős publikum – egészen az 58. percig.

Aztán beindultak az események...

Fabian Orellana szabadrúgása után a hazaiak rutinos csapatkapitánya, Ivan Ramis csúsztatott a vendégkapuba. A 34 éves bekk már a tizedik gólját szerezte fejjel a spanyol élvonalban – összesen 16 találatból (1–0).

A 76. percben egyenlített az Espanyol: a Benficától kölcsönvett Facundo Ferreyra kotorta estében a hazai kapuba a labdát – ez volt a barcelonai csapat legelső gólja a 2019–2020-as idényben (1–1). Azonban az argentin csatár megfizette az árát, a találat után egyből le kellett cserélni...

Csakhogy a helyére beálló Esteban Granero szinte az első labdaérintéséből megszerezze az Espanyol győztes találatát a 79. minutumban! Az egykori Real Madrid-játékos alig egy méterről helyezett az üresen maradó kapuba (1–2).

A hajrában ugyan beszorította ellenfelét az Eibar, amely Naldo 91. percbeli kiállítása után még kétszer is ziccerbe került, az egyenlítés már nem jött össze a hazaiaknak.

Az Espanyol így győzelemmel hangolt a jövő csütörtöki, Ferencváros elleni Európa-liga mérkőzésére.