La Liga: a Betis legyőzte az Alavést, jöhet a Bayer

P. K.P. K.
2021.10.18. 21:27
Borja Iglesias gólja döntött a Betis javára az Alavés ellen (Fotó:realbetisbalompie.es)
A Ferencvárossal azonos Európa-liga-csoportban szereplő Betis hétfőn a 89. percben született góllal 1–0-ra nyert a spanyol labdarúgó-élvonalban az Alavés ellen, és készülhet a Bayer Leverkusen elleni csütörtöki El-meccsre.

Sűrű programja van a Betisnek, amely hétfőn lépett pályára a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 9. fordulójában, és a 76. percben becserélt Borja Iglesias 89. percben szerzett közeli góljával (a szintén csereként játszó Joaquín passzát továbbította az üres kapuba) 1–0-ra győzött az Alavés vendégeként.

A Ferencvárossal azonos csoportban szereplő Betis az Európa-ligában csütörtökön fogadja a német Bayer Leverkusent, míg az FTC a G-csoport másik meccsén kedden lép pályára a skót Celtic vendégeként.

A 9. forduló másik hétfő esti meccsén az Espanyol hazai pályán 2–0-ra győzött az immár négy meccse nyeretlen Cádiz ellen.

SPANYOL LA LIGA
9. FORDULÓ
Deportivo Alavés–Real Betis 0–1 (Iglesias 89.)
Espanyol–Cádiz 2–0
(De Tomás 45+1., Melamed 65.)
HÉTVÉGI EREDMÉNYEK
Celta Vigo–Sevilla 0–1
(Mir 54.)
Villarreal–Osasuna 1–2 (G. Moreno 55., ill. Torro 26., Avila 87.)
Rayo Vallecano–Elche 2–1
(M. Hernández 26., Nteka 65., ill. Boyé 14.)
Levante–Getafe 0–0
Real Sociedad–Mallorca 1–0

Barcelona–Valencia 3–1 (AnsuFati 13., Depay 41. – 11-esből, Coutinho 85., ill. Gaya 5.)