La Liga: a 90. percben még vesztésre állt – mégis nyert az Osasuna!

K. Zs.K. Zs.
2021.08.29. 21:38
David García fejelte az Osasuna győztes gólját (Fotó: Getty Images)
Az Osasuna a 91. percben értékesített tizenegyessel egyenlített, majd a 95. percben szerzett góllal nyert is 3–2-re a Cádiz vendégeként a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 3. fordulójának vasárnap esti programjában. A Rayo Vallecano eközben 4–0-ra megverte a Granadát.

CÁDIZ–OSASUNA 2–3

Mind a két csapat két döntetlennel kezdte a bajnokságot, itt volt a nagy lehetőség, hogy valamelyikük behúzza az első strigulát a győzelmek rovatába. A 90. percben úgy tűnt, ez a Cádiznak sikerül – ám nem akármilyen fordulatot követően az Osasunának jött össze! A Cádiz kétszer is megszerezte a vezetést, csakhogy az Osasuna mind a kétszer egyenlített – másodszor a 91. percben, az volt a meccs harmadik tizenegyesgólja, ráadásul mind a három büntető kezezésért járt –, majd a 95. percben, egy szöglet után David García a vendégek győztes gólját is befejelte.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA – ÁTKATTINTÁSSAL!

RAYO VALLECANO–GRANADA 4–0

A Rayo Vallecano pont nélkül várta a vasárnap esti mérkőzést, és alaposan meglepte a veretlenül érkező Granadát: veszélyesebbnél veszélyesebb ellencsapásokat vezetve már az első félidőben háromgólos előnyt szerzett, majd egyszer a második félidőben is betalált, és meglepetésre kiütéses diadalt aratott.

SPANYOL LA LIGA
3. FORDULÓ
Vasárnapi mérkőzések

Cádiz–Osasuna 2–3 (Álex Fernández 16., 66. – a másodikat 11-esből, ill. Kike García 59. – 11-esből, Torres 90+1. – 11-esből, David García 90+5.)
Rayo Vallecano–Granada 4–0 (Álvaro García 3., Trejo 23. – 11-esből, Nteka 43., Santi Comesana 58.)
Később
Atlético Madrid–Villarreal 2–2 (L. Suárez 55., Mandi 95. – öngól, ill. Trigueros 52., Danjuma 74.)