La Liga: az Atlético a 91., az Alavés az 1. percben döntött

2017.11.04. 20:34
Az Atlético Madrid a ráadásban gyűjtötte be a három pontot (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 11. fordulójában az Atlético Madrid nagy csatában 1–0-ra felülmúlta idegenben a Deportivo La Corunát. A Valencia 3–0-ra nyert a Leganés ellen, az Alavés pedig az Atlético Madrid inverzét bemutatva már az első percben megszerezte a győztes találatot.

A „matracosok” pocsék formában várták a találkozót, a legutóbbi nyolc tétmérkőzésükből ugyanis csak egyet nyertek meg – a Chelsea-től elszenvedett vereséget három iksz, egy vigói siker, majd három újabb iksz követte.

Sokáig úgy tűnt, hogy ezúttal is csak döntetlenre futja a madridiak erejéből, de Thomas Partey a 91. percben egy legurított szabadrúgást követően távoli lövésével eldöntötte a meccset (0–1).

Az Alavés ezzel szemben már 45 másodperc után vezetett, és Christian Santos bombagólja el is döntötte a három pont sorsát. Az Espanyoltól Mario Hermosót a 39. percben kiállította a játékvezető (1–0).

A Valencia parádés formába lendült az utóbbi hetekben: a mostanival együtt már sorozatban nyolc tétmeccset nyert meg 28–8-as gólkülönbséggel, a bajnokságban pedig ez volt a hetedik sikere egyhuzamban, így megerősítette a második helyét a tabellán.

A házigazda Dani Parejo megpattanó szabadrúgásával szerzett vezetést az első negyedóra végén, majd a hajrában Andreas Pereira beadása után Rodrigo fejelt a kapuba, mielőtt Santi Mina büntetőből beállította volna a végeredményt (3–0).