La Liga: 7 gól, 3 tizenegyes és egy kiállítás – thriller az Atléti–Getafén!

B. D. K.B. D. K.
2022.02.12. 23:09
Hermoso pazar gólja foglalta keretbe a mérkőzést (Fotó: Getty Images)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 24. fordulójának szombati záró mérkőzésén az Atlético Madrid fordulatos mérkőzésen 4–3-ra legyőzte a Getafét a Wanda Metropolitano Stadionban.

Nem sokan gondolhatták azt, hogy az Atlético Madrid és a Getafe februári ütközete lesz az idény egyik legszórakoztatóbb mérkőzése. Pedig így lett!

A 9. percben jegyezhettük fel az első fontosabb történést, amikor tizenegyest kapott Diego Simeone együttese. A labda mögé Luis Suárez állt, de hibázott, David Soria leért a lövésére.

Sokat nem kellett várni a madridiak vezetésére, ugyanis Ángel Correa a 19. percben bevette a kaput (1–0).

A 27. percben Matheus Cunha duplázta meg a hazaiak előnyét (2–0), s ekkor eldőlni látszott a mérkőzés.

A Getafe azonban nem hagyta annyiban a dolgot, és három perccel később Borja Mayoral szépített (2–1). Ezt követően a játékvezető került reflektorfénybe, ugyanis öt percen belül két büntetőt is megítélt a vendégek számára kezezés miatt. Mind a kétszer Enes Ünal állt a labda mögé és lőtt magabiztosan a kapuba (2–2, 2–3).

A szünet előtt azonban egyenlített az Atlético, a ráadás negyedik percében ismét Correa volt közelről eredményes (3–3).

A fordulás után már nem potyogtak a gólok, de egy kiállítást feljegyezhettünk. Az 58. percben Felipe brutális belépőjét büntette a játékvezető piros lappal.

Hogy teljes legyen a dráma, a tíz emberrel játszó Atlético a 89. percben Mario Hermoso félfordulatos gólja révén ismét magához vette az előnyt (4–3).

A ráadás pillanataiban a Getafe közel állt az újbóli egyenlítéshez, de ez nem jött össze, így a hétgólos drámai meccset az Atlético Madrid nyerte meg!