La Liga: 12 év után kezdett két győzelemmel a Sevilla

M. D.M. D.
2019.08.23. 23:58
Sergio Reguilón nem festett jól, amikor le kellett cserélni (Fotó: AFP)
A Sevilla 1–0-ra nyert az újonc Granada vendégeként, míg e Lavente hazai pályán 2–1-re legyőzte a Villarrealt a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 2. fordulójában pénteken.

A találkozó egyetlen gólját a második félidő elején Joan Jordán lőtte, aki a nyáron az Eibartól került az andalúziai klubhoz.

A Sevilla az első fordulóban az Espanyolt is megverte (2–0), így a 2007–2008-as idény óta először kezdte két győzelemmel a bajnokságot. A nyáron alapos vérátömlesztésen áteső piros-fehérek csapatkapitánya, Jesús Navas a 167. élvonalbeli bajnoki meccsét nyerte meg a Sevilla játékosaként, ezzel Juan Arza (171) mögött második a házi örökrangsorban.

A Sevilla sikerére kisebb árnyékot vet, hogy a Real Madridtól kölcsönkapott Sergio Reguilónt az első 20 perc végén fejsérülés miatt le kellett cserélni, miután csúnyán összeütközött a hazaiak védőjével, Víctor Díazzal. A 22 éves balhátvéd hordágyon, könnyes szemekkel hagyta el a pályát, de a győztes meccs után már mosolygós képet töltött fel a kórházból a közösségi oldalára.

Sergio Reguilón on Twitter

Celebrando la victoria en el hospital. Grandes mis compañeros #VamosMiSevilla

A Villarreal nagyon hamar, már a harmadik percben megszerezte a vezetést a Levante otthonában Gerard találatával, és az első félidő további részében növelhette is volna előnyét, ám kihagyta helyzeteit, ami a szünet után visszaütött.

A valenciai egylet a második játékrész közepén tizenegyest kapott, José Luis Morales lövését Andrés Fernández kivédte, ám a játékvezető megismételtette a büntetőt, mert a Villarreal kapusa – ha ugyan csak centiméterekkel is, de – mindkét lábával elmozdult a gólvonalról, mielőtt Morales elrúgta volna a labdát.

Másodszor már nem Morales, hanem Roger állt a labda mögé, akinek a lövéséhez szintén hozzáért Andrés Fernández, de hárítani nem tudott.

Öt perccel később aztán a vendégek kapusának nagy hibája után a Levante újabb tizenegyest kapott, melyet Roger ismét értékesített, így Enisz Bardiék otthon tartották a három pontot.