La Liga: 11-es a 95. percben – és egy nagy sorozat vége

2016.01.03. 20:26
Bruno Soriano duplájával a Villarreal 2–1-re nyert a Deportivo vendégeként a spanyol labdarúgó-bajnokságban 18. fordulójában. A 31 éves spanyol középpályás a győztes találatot a 95. percben szerezte büntetőből.

A Depor tíz veretlenül megvívott mérkőzés – közte az Atlético és a Barcelona ellen – után kapott ki újra, a „sárga tengeralattjáró” viszont már sorozatban ötödször nyert a ligában.

A Las Palmas kétszer is egyenlített a Bilbao otthonában, ennek egy pont lett a jutalma. Érdekesség, hogy a 81. percben egalizáló Tana révén először talált be a vendégcsapat a 16-oson kívülről.

SPANYOL LA LIGA
18. FORDULÓ

Deportivo La Coruna–Villarreal 1–2 (Luis Alberto 48., ill. Bruno 36., 95. – a másodikat 11-esből)
Athletic Bilbao–Las Palmas 2–2 (Aduriz 17. – 11-esből, I. Williams 66., ill. V. Gómez 62., Tana 81.)
KORÁBBAN
Rayo Vallecano–Real Sociedad 2–2 (Diego Llorente 15., Jozabed 51., ill. Elustondo 27., Bruma 63.)
Betis–Eibar 0–4 (Capa 3., Keko 17., Adrián González 71., Bastón 82.)
Granada–Sevilla 2–1 (Isaac 17., Penaranda 37., ill. Vitolo 45+1.)