El Nino kétszer is lecsapott a Real Madridra

2015.01.15. 19:55
A spanyol labdarúgó Király-kupa nyolcaddöntőjében a Real Madrid nem tudta hazai pályán ledolgozni kétgólos hátrányát a városi rivális Atlético ellen, a mérkőzés 2–2-re végződött. A vendégektől Fernando Torres duplázott, a Realtól Sergio Ramos és Cristiano Ronaldo talált be.

Fernando
Fernando "El Nino" Torres kétszer is lecsapott a Bernabéuban (Fotó: Action Images)
Fernando

SPANYOLORSZÁG, KIRÁLY-KUPA
NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ

Real Madrid–Atlético Madrid 2–2 (1–1)
Madrid, Bernabéu Stadion. Vezette: Antonio Mateu Lahoz
Real Madrid: Navas – Carvajal, Pepe (Varane, 59.), S. Ramos, Marcelo – Kroos, Isco, J. Rodríguez (Jesé, 72.) – Bale, Benzema, C. Ronaldo. Vezetőedző: Carlo Ancelotti
A kispadon: Casillas (k.), F. Coentrao, Khedira, Javier Hernández, Illarramendi
Atlético Madrid: Oblak – Juanfran, Miranda, Godín, Guilherme Siqueira – Mario Suárez, Tiago, Koke, Raúl García (R. Jiménez, 81.) – Griezmann (Gabi, 74.), F. Torres (Arda Turan, 57.). Vezetőedző: Diego Simeone
A kispadon: Moyá (k.), Giménez, Saúl, Jesús Gámez
Gólszerző: S. Ramos (20.), C. Ronaldo (54.), ill. F. Torres (1., 46.)
Továbbjutott: az Atlético Madrid, 4–2-es összesítéssel

Aranyba öltözött a Bernabéu népe az Atlético Madrid elleni rangadó előtt, így köszöntve az aranylabdás Cristiano Ronaldót, a Puskás-díjas James Rodríguezt és az Év csapatába beválasztott Toni Kroos, Sergio Ramos kettőst – a mérkőzés első percének végén aztán az ünnepeltek meglehetősen érdekes arccal lestek egymásra, lévén máris vezetett az ellenfél.

Pepe elaludt ugyanis a jobb szélen, középen Ramos a kilencvenes évekbeli rapklipekből vett mozgást hajtott végre Antoine Griezmann beadása után, Fernando Torres viszont legszebb napjait idéző módon kapásból, gondolkodás nélkül a kapuba lőtt: 0–1!

Némi sokkhatás után alaposan megrázta magát a Real, az első fél óra elteltével nemcsak szépített (Sergio Ramos újabb fontos gólt fejelt, köszönhetően a borzasztóan rosszul kifutó Jan Oblaknak és a lemaradó Tiago Mendesnek: 1–1), hanem három-négy ziccert is kidolgozott, 14 kapura lövésből.

És nyolcvanegy százalékos labdabirtoklás mellett...

Az első félidő hajrájára azonban stabilizálta védekezését az Atlético, így újabb helyzetet már nem láthattunk a pihenőig.

A második félidő első percében ismét végigsöpört az El Nino a Bernabéun, és ismét Griezmann szállította az asszisztot, a Pepe, Ramos kettős asszisztálása mellett: 1–2! Noha Cristiano Ronaldo Gareth Bale beadása után fejjel gyorsan egyenlített (2–2), a második Fernando Torres-góllal végképp eldőlt a továbbjutás sorsa.

Diego Simeone Torres és Griezmann helyére beküldte Gabit és Arda Turant, Carlo Ancelotti Jesével frissített (azt a James Rodríguezt váltotta a spanyol, aki nagyon keveset mutatott ezen a mérkőzésen), Karim Benzema meg két lépésről a kapu fölé lőtt, így semmilyen izgalom nem maradt a hajrára.

Egy jó hírrel szolgálhattunk azért a mérkőzés végére a Real-drukkerekek, ha nem kacsa: spanyol sajtóértesülések szerint ugyanis náluk folytatja nyártól Marco Reus.

Fernando Torres egyébként december óta másodszor hagyja el győztesen a pályát a Real ellen (egyszer még a Milan színeiben nyert), most pedig győzelemmel felérő döntetlent ért el csapata a Bernabéuban.

Griezmann három asszisztot tolt ebben az idényben, mindet a Real ellen.

Vereséggel felérő döntetlen. Kiesett a királyi csapat a Király-kupából.

90. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

Majd középtávoli lövésére ráhajol Oblak.

90. perc Isco megrúgja Gabit. Sárga.

87. perc Dani Carvajal megröpteti Siqueirát, röppen a sárga is.

Most meg dulakodik egy jót atléticós védőkollégáival.

83. perc Marcelo is besárgul.

81. perc Raúl Jiménez
be, Raúl García le.

77. perc
Benzema kezd belejönni, most hat méterről lő az égbe.

72. perc Jesé
be, Hamesz le.

72. perc Miranda odakönyököl Isco arcára, de tovább.

70. perc
Kroost megtapossa Suárez, de folytatja a német.

69. perc
Tömegjelenet egy szöglet után, Benzema két párharcot nyer, de jobbal három lépésről a léc fölé lő!

65. perc Bale beadását Ramos Oblakhoz fejeli.

63. perc Bale odarúg Garcíának, Griezmann a léc alá küldené a 18 méteres szabadrúgást, Navas azonban kipaskolja a labdát a léc alól.

59. perc Raphael Varane be, a lesérült Pepét lekísérik a gyepről. Ketten is.

Pepe a földön: odakönyökölt Kokének, annak derekára, majd hasát fogva elterül a portugál. Érdekes eset, az szentigaz!

57. perc Arda Turan be, Torres le.

56. perc Sergio Ramos
akasztja Torrest, sárga ez is.

54. PERC EGYENLŐ! Marcelo indítja a balon Bale-t, aki egyből bead, ballal, középen Juanfran elől CRISTIANO RONALDO hátrafelé ugorva is a bal alsó, azaz a hosszú sarokba fejel. 2–2!

53. perc Oblak kiejti Ronaldo hétméteres fejesét a jobb sarok előtt, vetődés közben, de Miranda takarít.

52. perc Diego Godín odarúg CR-nek, sárga ez is.

51. perc Most Torres készít le Griezmannak, aki a jobb felső mellé lő az ötös elől, ballal.

49. perc Tiago Mendes kap sárgát.

46. PERC EGY KETTŐ, ELDŐLT! Mintha Replay futballozna: Griezmann labdát csen a középpályán, Ramos mellett FERNANDO TORRESHEZ passzol, aki az ötös bal sarka előtt leülteti Pepét egy lövőcsellel, majd jobbal kapura lő, és Keylor Navas bal lábáról a jobb alsóba csorog a labda. 1–2!

46. PERC CSERE NINCS, FOLYTATJUK!

Elbuktak a Torrres-teszten.

Ha nem tudna nyerni a Real, 22 győztes meccs után négy meccsből hármon nem nyer úgy, hogy Torres az ellenfélnél van. A kulcs a Milan elleni felkészülési derbi, decemberben.

Nulla kettőről utoljára 1993-ben jutott tovább a Real. A Real Mallorca ellen.

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45. perc Marcelo 16 méterről, ballal célba veszi a jobb alsót, Oblak legördül azonban a labdáért. És meg is fogja.

Az AM zsinórban hetedszer talál be a Real ellen, ez legjobb sorozata 2000 óta.

40. perc
Benzema bedob Miranda mellett egy műesésszerű rossz ollózást, majd egy pontatlan középtávoli lövést.

35. perc Juanfran ment fejjel a kapu és Benzema elől.

Eddig 14-szer lőtt kapura a Real. És 81 százalékban övé a labda.

30. perc Bale és Kroos középtávoli lövését is blokkolják az ötösön. Koke és Juanfran, majd Godín takarít.

29. perc
Bale jobbról a túlsó sarok elé ível, CR négyről Juanfranba fejel.

28. perc Raul García hátulról megrúgja Rodríguezt, sárga.

23. perc
MICSODA BLOKK! Oblak már verve, CR 14-ről jobbal laposan a bal sarokba lőne, de Mario Suárez becsúszva blokkol.

22. perc Bale jobbos beadását Carvajal tízről Tiagóba vágja.

Tiago Mendes hiába ugrott fel a bekkel, a kapus meg elcsúszott.

20. PERC EGY EGY! Kroos ad be jobbról egy szabadrúgást, Oblak eltűnik az ötösön, SERGIO RAMOS meg öt méterről a bal alsóba bólint. 1–1!

Kettő nullás előnyről még nem esett ki soha a hazai kupából az Atléti.

18. perc ÚJABB SANSZ! Kroos szögletét Benzema lekészíti, CR meg ballal három méterről már csak a közvetlenül előtte álló Oblakba tudja lőni a labdát.

16. perc
Marcelo kanyarint balról a kapu elé, Bale fejelne, de Giulherme Siqueira fejjel hazaad a walesi elől.

12. perc
Bale beadása csemege Oblaknak.

10. perc
Isco 19 méteres, ballábas lövése viszont nem az igazi.

9. perc
Ez is! Isco bal oldali beadását az ötös jobb sarka elől kapásból az előtte álló Siqueirába vágja Benzema, jobbal.

6. perc
Daniel Carvajal jobb oldali, ballábas beadását kifejeli Miranda, majd Jan Oblak jobbra vetődve fogja Gareth Bale hatméteres fejesét. Helyzet!

4. perc
Pepe nyolc méterről az égbe fejel egy bal oldali Kroos-szögletet.

Az első Torres-gól klubszinten a Bernabéuban.

1. PERC VEZET AZ ATLÉTICO! Pepe alszik a jobbon, Antoine Griezmann elviharzik a balon, beadása után középen Ramos helyben jár felszabadítás helyett, FERNANDO TORRES meg az ötös bal sarkától ballal a hosszú felsőbe lő. 0–1!

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Tiszta fehérben a hazaiak, piros-fehérben a vendégek.

Köszöntik a Puskás-díjat James Rodríguezt és a FIFPro Év csapatába beválasztott Toni Kroos, Sergio Ramos kettőst is. Az álomcsapatban természetesen CR is helyt kapott.

A stadion hazai része aranyba burkolózott CR harmadik aranylabdája tiszteletére.

Madrid, 10 Celsius-fok, erős eső. De CR haja tökéletes.

A király-kupában négyszer nyert a Real, ötször az AM, egy meccs lett csak iksz.

Egy kis örökmérleg:
171 találkozó, 92 realos és 44 atléticós siker, 302, ill. 226 rúgott góllal.