Nagyon megszenvedett a Linares ellen a Barcelona, de továbbjutott

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2022.01.05. 19:20
A spanyol Király-kupában a Barcelona a nyolcaddöntőbe jutott, miután 2–1-re nyert a harmadosztályú Linares otthonában.

Linares:
Razak – Parejón, Lolo Guerrero, Josema, Á. Barbosa – Sanchidrián (Luna, 88.), Rodri, Meléndez (Carracedo, 56.), Carnicer (Miguel Marin, 56.) – Hugo Díaz (Etxaniz, 70.; L. Castillo, 88.), Copete. Vezetőedző: Alberto Fernández
Barcelona: Neto – Mingueza, R. Araújo (Piqué, a szünetben), Eric García, Alba – Busquets, Niclás González, Puig (O. Dembélé, a szünetben), Dani Alves – Akhomach (F. de Jong, a szünetben; Álvaro Sanz, 74.), Jutgla. Vezetőedző: Xavi
Gólszerző: Hugo Díaz (19.), ill. O. Dembélé (63.), Jutgla (69.)

Felépült pár alapjátékosa, és megkapta végre a játékengedélyét Dani Alves, a Barcelona azonban nagyon megszenvedett a harmadosztályú Linares ellen.

Amely igazi kupahangulatban mindent egy lapra feltéve, bátran futballozott, amíg bírta erővel, az első félidőben Hugo Díaz fejes góljával pedig valósággal sokkolta a katalánokat, akik az első játékrészben csak kisebb helyzeteket tudtak kialakítani.

Igaz, a másodikban elég volt egy gyengécske Ousmane Dembélé-lövés is az egyenlítéshez, mert nem állt a helyzet magaslatán a sokszoros ghánai válogatott hazai kapus, Brimah Razak. A Barcelona kapuját védő Neto is hibázott, de először megmentette őt az előtte lesen álló Hugo Díaz, majd az általa elnézett lövés a kapufán csattant.

Dembélé szép csel után a lécet találta el ballal tizenegy méterről, de ekkor már vezettek a vendégek, mert Nicolás González passza után Ferran Jutgla mattolta a hazai védelmet.

Dani Alves végig hasznosan és harcosan, rengeteget futva futballozott, a csereként beálló Frenkie de Jong azonban lesérült, tovább gyarapítva Xavi és csapata gondjait.

Gondot okozott ez a mérkőzés, a továbbjutás kivívása is a Barcelona számára, de végül győztesen hagyta el a pályát a katalán sztáregyesület. 1–2

Korábban
Ponferradina (II.)–Espanyol 1–1 (Yuri 88. – 11-esből, ill. Pedrosa 4.) – 11-esekkel 1–3
Cartagena (II.)–Valencia 1–2 (Ortuno 75., ill. Soler 5., Cserisev 90+2.)
Eibar (II.)–Mallorca 1–2 (Blanco 45., ill. J- Gayá 69., Ángel Rodríguez 82.)
Leganés (II.)–Real Sociedad 2–3 (J. Munoz 60., 70., ill. Isak 8., Oyarzabal 43., 74. – a másodikat 11-esből)

94. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90. perc
Dembélé távolija a balra eldőlő kapusé.

Három perc a ráadás!

87. perc Alba ad be balról, Sanz ballal a bal, azaz a túlsó alsó sarok mellé lő 10 méterről, kissé balról.

84. perc Razak bal lábbal kirúgja Alves bal oldali beadását.

82. perc Carracedo szereli Minguezát, és jobbal nem sokkal lő a bal felső mellé, a 16-os bal sarkáról.

78. perc Dembélé megvillan, egy jó csel után ballal 12-ről a lécre lő!

Egyre jobban esik az eső.

75. perc EZT IS MEGÚSSZA A BARCA, Carracedo lő Mingueza és a 16-os bal sarka mellől jobbal a túloldali kapufára, nem sokkal elvétve a felső sarkot!

74. perc F. de Jong lesérült, Álvaro Sanz váltja.

72. perc Dembélé újabb gyenge, ballábas, 18 méteres lövését elkapja vetődve a jobb alsó sarok előtt Razak.

69. PERC EZ MÁR GÓL, VEZET A BARCELONA! A González indította FERRAN JUTGLA két csel után kissé balról, nyolcról jobbal a bal alsó sarokba lő. 1–2!

68. perc De Jong sarkaz Jutgla elé, aki ballal nyolcról a bal alsó mellé lő.

67. PERC MEGÚSSZA A BARCELONA, NEM GÓL A GÓL! Potya gólból lesgól lett, Josema hétméteres fejesét beengedte maga mellett Neto, de lesen állt előtte Díaz. 1–1!

66. perc Dembélé lő ballal 19-ről kapura, ment fejjel Díaz, Alba ívelését nem tudja lekezelni az ötösön González!

64. perc Alba balról középre ad, Jutgla jobbal a kivetődő kapusba lő. Potyára bravúr, kapussors.

Minguezáé a gólpassz.

63. PERC OUSMAME DEMBÉLÉ kiegyenlít, ballal a jobb alsóba lő kissé jobbról, 22 méterről, Razak lassan vetődött a gyenge lövésre, és beütötte a labdát maga mögé. 1–1!

57. perc Alves ívelését nem éri el De Jong, ütközik a kapussal. Ápolás, Frenkie de Jong kap sárga lapot, mert nyújtott lábbal ment. Lolo Guerrero meg reklamált.

57. perc Carracedo most állt be, jobbal 22-ről Neto öléhez íveli a labdát.

55. perc Alves jobb oldali beadását Dembélé tízről a léc fölé fejeli, kissé balról, 8 méterről.

Dembélé idénybeli 9 meccsén 2 asszisztot ért el.

Az AS információi szerint gyakorlatilag megszületett a megállapodás az FC Barcelona, az Atlético Madrid és a Juventus között, Álvaro Morata kölcsönben a katalán klubnál folytathatja a pályafutását.

51. perc
Dembélé jobb oldali beadása kapuscsemege.

47. perc Alba bal oldali, ballábas, lapos beadását Jutgla bevetődve a bal alsó sarok mellé csúsztatja, jobbal.

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc Frenkie de Jong, Ousmane Dembélé és Gerard Piqé
is a pályán. Akhomach, Puig és Araúo ment le.

Eddig évi húszmillió eurós fizetésért nyújtott parádés teljesítményt Dembélé, nyilván most többet kérnek, legalább évi 30 millió eurót.

„Öt hónapja kapcsolatban vagyunk a menedzsereivel, ismerik az álláspontunkat, sok türelmet tanúsítottunk már az irányukba. Tisztában vannak az elképzeléseinkkel és az érdekeinkkel” – nyilatkozta. Hozzátette: nagyon egyértelműek a szándékaik arra az esetre is, ha Dembélétől nemleges választ kapnak.

Mateu Alemany sportigazgató a klub hétfői sajtóeseményén – amelyen a Manchester Citytől egy héttel ezelőtt megszerzett Ferran Torrest mutatták be hivatalosan több mint 13 ezer szurkoló előtt – kifejtette: a sajtóban megjelent hírekkel ellentétben nem áll szándékukban újra tárgyalóasztalhoz ülni Dembélé ügynökeivel, ugyanis az álláspontjuk teljesen világos, kizárólag a válaszra várnak, amelyet nem lehet sokáig halogatni.

Az FC Barcelona ultimátumot adott világbajnok francia labdarúgójának, Ousmane Dembélének, akivel hónapok óta eredménytelen tárgyalásokat folytat a nyáron lejáró szerződéséről.

45+2. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+2. perc MELLÉ, Alves jobb oldali beadását a jobb, azaz a túlsó sarok előtt jobbal nagyon rosszul találja el Alba. Jobbal.

Egy perc a ráadás.

44. perc Alba nem lő két csel után, a harmadiknál szerelik, Puig lő aztán a bal alsó mellé 23-ról, kissé jobbról.

43. perc González jobb oldali beadását jobbal tízről a léc fölé pazarolja kapásból Puig!

41. perc Hazai letámadás, Neto kirúgja oldalra a labdát.

38. perc Hazai ziccer, Sanchidrián ad be jobbról, Araújo elől jobbal öt méterről a felfutó bekk, Josema bal alsó sarok mellé lő!

34. perc Jutgla passzol vissza balról Gonzáleznek, aki jobbal az ötös bal sarka elől rosszul találja el a labdát. HELYZET!

Razak 2015-ös ANK-ezüstérmes, 2017-es ANK-negyedik.

31. perc Ez igen, szóbeli figyelmeztetés időhúzásért Razaknak!

30. perc
Araújo és Díaz ütközi, ápolás.

28. perc Jutgla lő jobbal méterekkel a bal alsó mellé kissé balról, 19 méterről.

Díaz 33 éves, spanyol, a Murcia, az Extremadura, a Zaragoza B és a Salamanca volt két legismertebb csapata. Ebben az idényben 20 meccen 2 gólnál tart. A Costa Brava és a Sanluqueno csapatainak talált be.

24. perc Razak elcsípi a jobb alsó sarok előtt González 19 méteres, jobblábas lövését.

23. perc Araújo emelésével Akhomach nagy szólót mutat be, a bal sarok előtt szereli az utolsó pillanatban Josema.

84 százalékban a vendégeké a labda.

19. PERC VEZETNEK A HAZAIAK! Carnicer jobb oldali beadását Araújo nem éri el, Mingueza lemarad HUGO DÍAZRÓL, aki középről, hat méterről a jobb alsó sarokba fejeli a labdát. Neto hiába vetődött: 1–0!

A hazaiak legismertebb játékosa a 27-szeres ghánai válogatott kapus, Razak. Volt betises.

17. perc MELLÉ, Alves ad be jobbról laposan, González passzát Akhomach az ötös jobb sarka elől jobbal a jobb alsó mellé rúgja.

17. perc Alba beadásába belelép Guerrero, szöglet, amely a kapusé, Razaké.

13. perc Josema indítása után Carnicer jobbal 21-ről, kissé jobbról jócskán a léc fölé lő.

8. perc Alba beadása is rossz. Alba balról, Alves jobbról, Xavi hátulról, csak egyvalaki hiányzik középen...

Tízezer néző, abszolúte telt ház.

5. perc Alves jobb oldali beadását 11-ről Araújo a bal sarok mellé fejeli.

3. perc Ez igen, Parejón jobbról pazarul emel Díaznak, aki kapura törhet, az ötös bal sarka előtt ment előle lábbal Neto. De alighanem les volt.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak kék mezben és fehér nadrágban, a vendégek sárga-piros mezben és sárga nadrágban.

A nagy nap...

A brazil klasszis legutóbb 2016 májusában lépett pályára tétmeccsen a Barcában: akkor a Király-kupa döntőjében a Barca hosszabbítás után 2–0-ra legyőzte a Sevillát, Alves korábbi csapatát.

A Barcelona jelezte, minden adminisztrációs akadály elhárult, így Dani Alves pályára léphet a tétmérkőzéseken. A 38 éves jobbhátvéd – aki 2008 és 2016 között már volt a katalánok futballistája – nemrég tért vissza a Barcelonához.

A két csapat korábban még nem találkozott egymással.

JÖTTEK-MENTEK!
Nincsenek ilyenek

Eltiltott: Luuk de Jong.

A hazaiaktól Fran Lara sérült, a vendégektől Pedri, Moussa Wagué, Clément Lenglet, Samuel Umtiti, Martin Braithwaite, Memphis Depay, Álex Balde, Gavi, Philippe Coutinho, Abde, Sergino Dest és Sergi Roberto maródi.

„A kupának mindig is az adta a varázsát, hogy a kisebb csapatok egy meccsen kiejthetik esélyesebb ellenfelüket – idézte a Marca a Barcelonát irányító Xavit. – Éppen ezért nehéz mérkőzésre számítok, de mindenképpen nyernünk kell. Tudjuk, hogy mindenki minket tart a találkozó toronymagas esélyesének, és ez még motiváltabbá tesz minket. Keményen dolgozunk azért, hogy a Barcelona visszatérjen az elitbe.”

Pedri és a télen a Manchester Citytől igazolt Ferran Torres egyaránt koronavírusos, de valószínű, hogy a hétvégén, a Granada ellen már nemcsak ők, hanem a sérülésből felépült Memhis Depay és Ansu Fati is bevethető lesz. A négy futballistával sokat erősödhet a támadósor, a szerdai meccset azonban nélkülük kell megnyerniük a vendégeknek.

Nem okozhat gondot a továbbjutás a Barcelonának. A Barcelona szerdán a Linares otthonában lép pályára a kupában, de ennél is fontosabb, hogy a hétvégi, Granada elleni bajnokira több
kulcsjátékos ismét bevethető lesz.

A SOK HIÁNYZÓ ELLENÉRE a Mallorca otthonában aratott 1–0-s győzelemmel kezdte az évet a Barcelona, de továbbra is csak az ötödik helyen áll a bajnokság-
ban. Az aranyérem megszerzésére kevés az esélye, jelen állás szerint az Európa-liga-elsőség is meglepetés lenne. Ha ebben az idényben trófeát akar nyerni a klub, a Király-kupában adódik rá a legjobb alkamlom. A mostani nehéz évadban ez is nagyon értékes lenne a sok fiatallal felálló címvédő együttesnek. A harmadosztályú Linares ellen nem okozhat gondot a továbbjutás, még akkor sem, ha továbbra is több kulcsember hiányzik.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A LINARES–BARCELONA LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!