Király-kupa: kikapott, de így is döntős az Athletic Bilbao

2020.03.05. 22:53
Kikapott, de így is döntőbe jutott az Athletic Bilbao (Fotó: Granada C.F./Twitter)
A spanyol labdarúgó Király-kupa elődöntőjének visszavágóján az Athletic Bilbao 2–1-es vereséget szenvedett, de így is bejutott a sorozat döntőjébe.

Előnyösebb helyzetből várhatta a Granada elleni visszavágót az Athletic Bilbao, hiszen Gaizka Garitano csapata hazai pályán 1–0-ra nyert az első mérkőzésen.

A granadai meccsen a 48. percben született meg a találkozó első gólja, mégpedig Carlos Fernández szerzett vezetést a hazaiaknak. A 76. percben Germán Sánchez is betalált, így már 2–0 volt az állás. Fél lábbal már a döntőben érezhették magukat az andalúziaiak, de a 82. percben Yuri Berchiche szépített, ez a gól pedig azt jelentette, hogy döntőbe jutott az Athletic!

A Bilbao legutóbb öt évvel ezelőtt volt érdekelt a Király-kupa fináléjában, akkor a Barcelona 3–1-re nyert ellene.

A döntőt április 18-án, Sevillában rendezik meg, a Bilbao ellenfele a szintén baszk Real Sociedad lesz.

SPANYOL KIRÁLY-KUPA
ELŐDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
Granada–Athletic Bilbao 2–1
(C. Fernández 48., G. Sánchez 76., ill. Berchiche 82.)
Továbbjutott: az Athletic Bilbao, 2–2-es összesítéssel, idegenben szerzett góllal