Király-kupa: harmadosztályú csapat búcsúztatta az Atléticót

2021.01.06. 19:54
Az Atlético Madrid nem tudott mit kezdeni a Cornella fegyelmezett védekezésével (Fotó: Twitter)
Egyetlen meglepetést hozott a spanyol labdarúgó Király-kupa 3. fordulójának szerdai játéknapja, az viszont nagyot szólt: az Atlético Madrid 1–0-ra kikapott a harmadosztályú Cornellától, így búcsúzott a sorozattól.

Bár Diego Simeone nem a legerősebb összeállításában küldte pályára az Atlético Madridot, így is ott volt többek között a kezdőcsapatban Saúl, Ángel Correa vagy éppen Joao Félix.

A kezdés finoman fogalmazva sem alakult jól a fővárosiak szempontjából, a Cornella már a 7. percben előnybe került – bal oldalról érkező szabadrúgásbólAdrián Jiménez továbbított látványos mozdulattal a kapuba –, nem sokkal később pedig a 200. atléticós tétmérkőzésén pályára lépő José Giménezt kellett lecserélni sérülés miatt (0–1).

A vendégek hiába birtokolták többet a labdát, 15 kísérletből egyszer sem (!) tudták eltalálni a kapu felületét, ráadásul a második félidő elején Ricard Sánchez tíz perc alatt két sárga lapot is összeszedett, így az utolsó fél órában emberhátrányban kellett (volna) megszerezni az egyenlítő találatot.

Ami nem sikerült, az Atlético Madrid már a harmadik körben búcsúzott a Király-kupától.