A Real emberhátrányban, a hosszabbítás hajrájában fordított Elchében a Király-kupában

BALÁZS DÁVIDBALÁZS DÁVID
2022.01.20. 18:48
Micsoda dráma! (Fotó: AFP)
A spanyol Király-kupa nyolcaddöntőjében a Real Madrid a hosszabbítás után, emberhátrányban 2–1-re legyőzte idegenben az Elchét, így bejutott a legjobb nyolc közé.

SPANYOL KIRÁLY-KUPA
NYOLCADDÖNTŐ
Elche–Real Madrid 1–2
(0–0, 0–0, 1–0) – hosszabbítás után
Elche, Manuel Martínez Valero Stadion. Vezette: Jorge Figueroa Vázquez
Elche: A. Werner – H. Palacios, Chetauya (Verdú, 87.), Diego González, Mojica – Josan (Tete Morente, 66.), Raúl Guti, Gumbau, Fidel – Lucas Pérez (Pere Milla, 79.), Carrillo (Friaza, 95.). Megbízott vezetőedző: José Manuel Rodríguez
Real Madrid: Lunyin – L. Vázquez, Nacho, Alaba, Marcelo – F. Valverde (Modric, 72.), Camavinga (Casemiro, 71.), T. Kroos (Ceballos, 91.) – Rodrygo (E. Hazard, 91.), Jovics (Isco, 79.), Vinícius Júnior (F. Mendy, 118.). Vezetőedző: Carlo Ancelotti
Gólszerző: Verdú (103.), ill. Isco (108.), E. Hazard (115.)
Kiállítva: Pere Milla (120+2.), ill. Marcelo (102.)

A spanyol Szuperkupa-győzelem után Elchébe utazott a Real Madrid. Ahogy az várható volt, Carlo Ancelotti több sztárját is pihentette, többek között Karin Benzema és Luka Modric sem került be a kezdőbe.

Az Elche a 10. percben nagyon közel került a vezetés megszerzéséhez, de Guido Carrillo a kapu torkából a lécre lőtte a labdát. Hiába van még csak január, minden bizonnyal az év egyik legnagyobb kihagyott helyzetét láthattuk az argentin támadótól.

Nem sok helyzet volt az első félidőben, de annak hajrájában a Real kisebb nyomás alá helyezte a hazaiakat. Marcelo bemutatott egy hidegvérű cselt, Eduardo Camavinga pedig középre tartó lövésekkel hívta fel magára a figyelmet.

A fordulás utáni első percekben is a Real dominált, de gólt nem tudott szerezni. A vendégek nagy labdabirtoklási fölényt alakítottak ki, és több lövésük is volt, de a befejezések rendre pontatlanok lettek. A hajrában beszállt Luka Modric és Casemiro is, utóbbi remek passzából Vinícius Júnior került „félziccerbe”, a befejezést azonban elrontotta. Ez volt a rendes játékidő utolsó nagy helyzete.

A kétszer 15 perces hosszabbítást is a Real kezdte aktívabban, de a végén jött a hideg zuhany: Elche-kontra végén Marcelo buktatta a gólhelyzetben kilépő hazai támadót, amiért piros lapot kapott.

Ha ez önmagában nem lett volna elég, a szabadrúgás után meg is szerezte a vezetést az Elche: Gonzalo Verdú végezte azt el, de rosszul, a labda a sorfalról kivágódott, de éppen vissza hozzá, ismét kapura lőtt, a labda pedig ezúttal Dani Ceballos lábáról, a kapust becsapva a kapuba került (1–0).

A Real Madrid a Király-kupában a 2003–2004-es kiírás óta negyedszer kapott gólt a kétszer 15 perces hosszabbításban. Az első háromnál mindig ki is esett (most is közel volt hozzá).

A gól és emberhátrány ellenére sem adta fel a Real. Sőt! A hosszabbítás második fele ritkán látott drámát hozott. A 108. percben Casemiro visszagurított labdáját Ceballos lőtte el, Isco még finoman beleért, így az a kapuban kötött ki (1–1).

Dani Ceballos a harmadik gólpasszát jegyezte a Real Madridban. Mindet a Király-kupában adta, Iscónak ráadásul már a másodikat.

A 115. percben jött a feketeleves az Elche számára: David Alaba ugratta ki remek ütemben Eden Hazard-t, aki a rosszul kijövő kapus mellett eltolta a labdát, majd az üres kapuba gurított (1–2).

Hazard a legutóbbi két meccsén két gólban is közrejátszott (egy gól, egy gólpassz) a Real Madridban. Annyiban, mint az azt megelőző 17 tétmérkőzésen összesen.

Az utolsó pillanatokban Pere Milla megkapta a második sárga lapját, így ő is a kiállítás sorsára jutott, de ez már nem osztott, nem szorzott.

Ilyen elképesztő végjátékkal harcolta ki tehát a Real Madrid a továbbjutást!

Mallorca

AZ ATHLETIC BILBAO–FC BARCELONA ÉLŐ, SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSA ITT!

KÖSZÖNJÜK A FIGYELMET!

120+2. PERC: VÉGET ÉRT A HOSSZABBÍTÁS MÁSODIK FÉLIDEJE ÉS EGYBEN A MÉRKŐZÉS IS! A REAL MADRID 2–1-RE NYERT ÉS TOVÁBBJUTOTT!

120+2. perc: Pere Milla megkapta a második sárga lapját, így ő is kiszáll.

120. perc: 1 perc a ráadás.

120. perc: A labda a Real kapujában, de a játékvezető nem adja meg. Jó döntés.

118. perc: Vinícius le, Mendy be.

Alaba ugratta ki remek ütemben Hazard-t, aki a rosszul kijövő kapus mellett eltolta a labdát, majd az üres kapuba gurított.

115. PERC: GÓL – HAZARD TALÁLATÁVAL MÁR A REAL VAN ELŐNYBEN! 1–2

112. perc: Most már mindkét csapat számára fájó lenne a kiesés.

Casemiro visszagurított labdáját Ceballos lőtte el, de Isco még finoman beleért, így az végül a kapuban kötött ki.

108. PERC: GÓL – ISCO EGYENLÍT! 1–1

106. PERC: ELKEZDŐDÖTT A HOSSZABBÍTÁS MÁSODIK FÉLIDEJE!

105+1. PERC: VÉGET ÉT A HOSSZABBÍTÁS ELSŐ FÉLIDEJE!

105. perc: 1 perc a hosszabbítás.

A kiállítás után Verdú végezte el a szabadrúgást, de rosszul, a labda a sorfalról kivágódott, de éppen vissza hozzá, amit ismét kapura lőtt, a labda pedig ezúttal Ceballos lábáról, a kapust becsapva a kapuba került.

103. PERC: GÓL – A SZABADRÚGÁS UTÁN ELŐNYBEN AZ ELCHE! 1–0

102. PERC: MARCELO BUKTATTA GÓLHELYZETBEN TETE MORENTÉT, VILLAN A PIROS LAP!

102. perc: Modric oldalszabadrúgását hatástalanították a hazaiak.

97. perc: Casemiro lapos lövése kerülte el a kaput.

96. perc: Gumbau a hosszú sarkot választotta, Lunin védett.

95. perc: Carrillo le, Friaza be.

94. perc: Alaba kapott a szabálytalanságért sárga lapot.

94. perc: Kb. 17 méterről járhat hazaia szabadrúgás középről.

91. PERC: ELKEZDŐDÖTT A HOSSZABBÍTÁS ELSŐ FÉLIDEJE!

Rodrygo és Kroos be, Hazard és Ceballos be.

90+3. PERC: VÉGET ÉRT A MÁSODIK FÉLIDŐ! MIVEL 0–0, JÖHET HAMAROSAN A KÉTSZER 15 PERCES HOSSZABBÍTÁS!

90+2. perc: Kroos remek pazar labdáját nem tudta lekezelni Alaba.

90+2. perc: Kroos szabadrúgása után kivágták a labdát a hazaiak.

90+1. perc: Vázquez a földön, jó helyről járhat szabadrúgás a madridiaknak.

90. perc: 3 perc a ráadás.

87. perc: Chetauya le, Verdú be.

87. perc: Pere Milla és Casemiro is „besárgult”.

86. perc: Egy remek Elche-kontra végén jól zártak a Real-védők.

85. perc: Újabb szögletet harcolt ki a Real.

84. perc: Most már az Elche nagyon mélyen védekezik.

82. perc: Marcelo remek passza után Vinícius került „félziccerbe”, de a brazil szélső lövése középre ment, Werner fogta.

79. perc: Lucas Pérez le, Pere Milla be.

79. perc: Jovics le, Isco be.

78. perc: Kroos kapott sárga lapot. Pedig műesés volt.

78. perc: Vinícius szólója végén nincs lövés.

77. perc: Modric kapáslövésébe léptek bele fejjel.

77. perc: Casemiro lövését hárította Werner.

76. perc: Felélénkült a meccs.

71-72. perc: Camavinga és Valverde le, Casemiro és Modric be.

69. perc: Gumbau kapura lőtte, de a labda jócskán fölé szállt.

68. perc: Oldalról, de veszélyes helyről járhat hazai szabadrúgás.

67. perc: Camavinga is a földre került, nagy fájdalmai voltak, de tudja folytatni.

66. perc: Josan le, Tete Morente be.

62. perc: Ápolás miatt áll a játék. Palacios ül a földön.

60. perc: Aktívan kezdte a második félidőt a Real, nem akarnak egy hosszabbításos meccset.

57. perc: Marcelo beadásszerű lövése ment a kapu mellé.

54. perc: Marcelo láthatóan nagyon elvezi a játékot.

50. perc: Viníciust vágták fel. Szabadrúgás.

47. perc: Jovics érkezett a beadásra, de lesről.

47. perc: Real-szöglet.

46. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

45. PERC: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ! 0–0

45. perc: Ápolás miatt áll a játék. Ez fájhatott...

44. perc: Ismét Marcelo brillírozott, de a passza után Vinícius nem jutott el lövésig.

43. perc: Camavinga lőtt ismét, de ez is középre ment.

42. perc: Marcelo varázsolt, két ember között ment el egy kötényt kiosztva! A hab lett volna a tortán, ha utána gól születik belőle.

40. perc: Vinícius passza után Camavinga lőtt, de középre, így Werner fogta.

38. perc: Lucas Pérez esett el a tizenhatoson belül, de nincs tizenegyes, sem szabadrúgás. A kontra végén Vinícius lőtt, de kapu fölé.

34. perc: Werner kezében kötött ki egy lapos beadás.

30. perc: Jól játszik az Elche, kellemetlen ellenfél ma a taetalékos Realnak.

26. perc: Lunin ütött oldalra egy középre tartó fejest. Ez volt a hazaiak első kaput eltaláló lövése, de a kapufánál persze nagyobb helyzet maradt ki.

24. perc: Jovics elől mentettek a védők.

21. perc: Kroos törte el a labdát, így Werner könnyedén fogta azt.

20. perc: Vinícius beadását hatástalanították a védők.

20. perc: Carrillo fejelt, de pontatlan volt.

19. perc: Újabb hazai sarokrúgás.

18. perc: Josan indulhatott volna meg a jobb szélen, de a játékvezető visszarendelte a szabadrúgást.

14. perc: Letámad a Real, amivel megnehezíti az Elche labdakihozatalát.

HIHETETLEN, HOGY MI MARADT ITT KI!

10. perc: Ordító Elche-lehetőség maradt ki! Carrillo a kapu torkából a felső lécet találta el!

9. perc: Marcelo beadása után lest fújt a játékvezető.

9. perc: Ezúttal a vendégek végezhetnek el sarokrúgást.

8. perc: Nem alakult ki belőle veszély.

7. perc: Elche-szöglet.

5. perc: Aggresszívan játszik a Real, de lövésig még nem jutott el.

3. perc: Jó iramban kezdődik a meccs.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Az Elche tiszta fehérben látható, míg a Real Madrid tiszta kékben játszik.

Gyászszünet Francisco Gento emléke előtt tisztelegve. Andrea Bocellit hallhattuk.

AZ ELCHE KEZDŐJE

A REAL MADRID KEZDŐJE

A kissé tartalékos Real Madrid (Fotó: Getty Images)

ELŐZMÉNYEK

Mint ismert, múlt hét vasárnap a spanyol Szuperkupa döntőjében a Real Madrid 2–0-ra legyőzte az Athletic Bilbaót Szaúd-Arábiában. A királyi gárda végig kézben tartotta a mérkőzést, s ugyan a hajrában Éder Militaót kiállította a játékvezető és tizenegyest kaptak a baszkok, Thibaut Courtois lábbal hárított, így az utolsó percek sem hoztak már izgalmat.

A Real Madrid tehát jó formában várhatja az újabb kupatalálkozót, viszont nem jó hangulatban. A héten ugyanis 88 éves korában elhunyt a klublegenda, a csapat tiszteletbeli elnöke, Francisco Gento, aki 1958 és 1966 között Puskás Ferenc csapattársa volt a királyi gárdában.

A spanyol Szuperkupa-döntőre visszatérve, nem minden Real-játékos üdvözülte kitörő örömmel a diadalt, ugyanis Eden Hazardlátványosan szomorú volt. A belga támadó sem a fináléban, sem az FC Barcelona elleni elődöntőben nem jutott szerephez, így nem érezte magáénak az aranyérmet, amelyet hamar le is vett.

A Real Madrid, ami a Király-kupa megnyerését illeti, óriási esély előtt áll, hiszen a városi rivális Atlético Madrid kiesett a Real Sociedad ellen, a La Ligában második helyen álló Sevilla is búcsúzott a Betisszel szemben, ma késő este pedig a két tavalyi döntős közül (az FC Barcelona és az Athletic Bilbao) az egyik is elköszön majd a kupasorozattól.

Carlo Ancelotti együttese január 2-án a Getafe ellen vereséget szenvedett, de azóta sorozatban négy mérkőzést is megnyert.

Az Elche is jó formának örvend, hiszen a legutóbbi három tétmeccsén nyerni tudott és négy találkozó óta veretlen. Sőt, az elmúlt négy fellépésén csupán három gólt kapott.

A két csapat legutóbb október végén találkozott, akkor a bajnokságban a Real Madrid Vinícius duplájával 2–1-re nyert ugyanitt Elchében. Érdekesség, hogy a hétvégén ismét egymás ellen mérkőznek meg, vasárnap viszont már Madridban.

Az Elche az előző körben az Almeríát búcsúztatta idegenben 2–1-re, és előtte is két alsóbbosztályban szereplő együttest győzött le. A Real Madrid a sorozatban egy meccset játszott, azon az Alcoyanót 3–1-re múlta felül.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT AZ ELCHE–REAL MADRID LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLIVE KÖZVETÍTÉSÉBEN!