Király-kupa: az elődöntő első felvonását a Betis nyerte Madridban

2022.02.09. 22:53
A Betisnél az előny (Fotó: AFP)
A Real Betis 2–1-re legyőzte a Rayo Vallecanót a spanyol Király-kupa elődöntőjének első felvonásán, így előnnyel várhatja az otthoni visszavágót.

Egyik csapatnak sem mindennapi élmény Király-kupa-elődöntőt játszani, mégsem óvatoskodtak, nekirontottak egymásnak. Az első gólra sem kellett sokat várni, Álvaro García már az 5. percben előnyhöz juttatta a Rayót, a folytatásban egyre több helyzetet kialakító Betis azonban Borja Iglesias találata révén már a 26. percben kiegyenlített, a szünetben pedig 1–1 volt az állás.

A második játékrész közepén aztán jött William Carvalho, aki pazar kötényt adott Balliunak, majd a kapuhoz közel nem hibázott (1–2). A hátralévő időben voltak nagy lehetőségei a Rayónak, de nem tudott egyenlíteni, így a Betis előnnyel várhatja a március 3-ai, otthoni visszavágót.