Király-kupa: az Athletic Bilbao nem tudott nyerni otthon

H. D.H. D.
2021.02.11. 22:53
Nem bírt egymással az Athletic Bilbao és a Levante (Fotó: Getty Images)
A spanyol labdarúgó Király-kupa elődöntőjének első felvonásán az Athletic Bilbao hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a Levantéval.

Némi meglepetésre a mérkőzés 26. percében a Levante szerzett vezetést: Jorge de Frutos jobb oldali beadása után Gonzalo Melero kapáslövés helyett véletlenül levette a labdát, majd ha már így alakult, akkor második szándékból, nyolc méterről a kapu jobb oldalába bombázta.0–1

A folytatásban nagy fölényben játszott az Athletic Bilbao, de sokáig nem talált rést az ellenfele védelmén. Aztán az 58. percben mégiscsak sikerült, Iker Muniain jobb oldali szöglete után Inigo Martínez fejelte védhetetlenül a jobb alsó sarokba a labdát. 1–1

A folytatásban az eredmény nem változott, így 1–1-es döntetlennel zárult a mérkőzés. A visszavágót március 4-én, Valenciában rendezik meg.