Férfi kosár Euroliga: a legenda elbúcsúzott, Hangáék ismét megverték a Realt

2019.03.01. 23:12
Hanga Ádám újabb el Clásicón volt győztes csapat tagja (Fotó: Twitter/EuroLeague)
Ahogy szűk két héttel ezelőtt a spanyol Király-kupa döntőjében, úgy pénteken az Euroliga 24. fordulójában is legyőzte a Barcelona kosárlabdacsapata a Real Madridot: Hanga Ádámék hazai közönség előtt 77–70-re győzték le ősi riválisukat. A magyar kiválóság csaknem 18 percet töltött a pályán, pontot ezúttal nem szerzett, de három lepattanót és egy asszisztot beírhattunk a neve mellé.

A katalánok a mérkőzés előtt elbúcsúztatták legendás játékosukat, a csapattal 21 év alatt (1997–2018) többek között két Euroligát és nyolc spanyol bajnoki címet nyerő Juan Carlos Navarrót.

A Barcelona 15–9-es mérleggel az ötödik helyen áll az alapszakaszban, míg a már biztosan továbbjutó Real Madrid 18–6-tal a harmadik. A címvédő királyi együttesen kívül a török Fenerbahce (21–3) és az orosz CSZKA Moszkva (19–5) is kvalifikálta már magát a legjobb nyolc közé.