El Clásico: Lenglet stoplijai nyomot hagytak Varane combján – fotó

R. B.R. B.
2019.12.19. 09:23
Varane-ék szerint a játékvezető nem döntött jól a két vitatható esetnél (Fotó: AFP)
A Real Madrid a hivatalos honlapján két elmaradt tizenegyesről írt a szerdai, FC Barcelona elleni el Clásico kapcsán. Raphaël Varane, a királyi gárda világbajnok francia labdarúgójának combján látszik, Clément Lenglet belépője.

A gól nélküli döntetlennel végződő szerdai összecsapás első félidejében rövid időn belül két vitatható esetet láthattunk a Barca tizenhatosán belül, ám Alejandro José Hernández Hernández játékvezető egyiknél sem látott szabálytalanságot, s a VAR sem tanácsolta azt, nézze vissza a felvételeket.

Az elsőnél, a meccs 17. percében Lenglet letalpalta Varane-t, akinek a combján jól látható nyomokat hagyott honfitársa belépője. Két perccel később Ivan Rakitic rángatta meg Varane mezét a büntetőterületen belül.

José Luis Sánchez on Twitter

(0-0) Tsunami arbitral Hernández Hernández y De Burgos Bengoetxea (en el VAR) amputaron la posibilidad de ganar en el Camp Nou a un Madrid imperial, superior y con Zidane desnudando a los culés. Otro Clásico decidido por el arbitraje con dos penaltis clamorosos al limbo.

El Chiringuito TV on Twitter

ESCALOFRIANTE. Así quedó la PIERNA de @raphaelvarane tras la entrada de LENGLET. ¿Por qué NO ENTRÓ el VAR? ¡Lo analizamos a las 23:57h en @elchiringuitotv!

A Real Madrid a bejegyzésében annyit írt, a játékvezető és a VAR sem látta a Varane elleni két tizenegyest.

Sergio Ramos – aki rekordot jelentő 43. el Clásicóján lépett pályára – azt mondta, az öltözőben visszanézték a két szóban forgó jelenetet, s számukra egyértelmű volt, tizenegyeseket kellett volna ítélni.

Real Madrid C.F. on Twitter

@raphaelvarane sufrió un plantillazo de Lenglet y dos minutos después fue agarrado de la camiseta por Rakitic. #ElClasico #HalaMadrid

Ha minden igaz, a XXI. században a Real Madrid csupán egyszer jutott tizenegyeshez a Camp Nouban bajnoki mérkőzésen: 2007-ben Ruud van Nistelrooy volt eredményes büntetőből a 3–3-ra végződő barcelonai összecsapáson, amelyen nem mellesleg Lionel Messi triplázott.