Audi-kupa: a Bayern hatot vágott a Fenernek, a Spursszel döntőzik

T. I.T. I.
2019.07.30. 22:23
Thomas Müller mesterhármast lőtt a Fenerbahce ellen (Fotó: AFP)
Marcelo kapitális hibáját kihasználva a Tottenham 1–0-ra megverte a Real Madridot, míg a Bayern München Thomas Müller mesterhármasára építve 6–1-re legyőzte a Fenerbahcét, így az angol és a német csapat játssza a 2019-es Audi-kupa döntőjét Münchenben.

A Tottenham 1–0-ra legyőzte a Real Madridot a müncheni Audi-kupa elődöntőjében, ezzel a felkészülési torna fináléjába jutott. A találkozó egyetlen gólját Harry Kane szerezte, a találathoz viszont kellett a Real bal oldali védőjének, Marcelónak a nagy hibája is.

Marcelo ritkán látható, hajszálpontos „öngólpassza”

Ezt követte a Bayern München Fenerbahce elleni összecsapása. A 20. percben Serge Gnabry sérülése miatt szisszenhettek fel a hazai drukkerek – bár a német szélső kiválása valóban aggasztó lehet, a helyére beálló Thomas Müller formája viszont kifejezetten biztató a bajorok számára. Müller szűk negyven perc alatt mesterhármast ért el, mellette pedig Renato Sanches, Leon Goretzka és Kingsley Coman is bevette a vendégkaput. A volt brémai Max Kruse szépített 6–0-s hazai vezetés után, de ennél több nem volt a szebb napokat is megélő, 19-szeres török bajnokban (6–1).

A Manchester United Norvégiában az Ole Gunnar Solskjaer fiát, a 19 esztendős Noah Solskjaert is keretében tudó Kristiansund ellen lépett pályára. Az apa-fiú találkozó a mérkőzés 87. percében vált teljessé, Noah-t ekkor cserélték be a hazaiak. Az idősebb Solskjaer öröme a 92. percben született Juan Mata-találattal kiharcolt győzelemmel vált teljessé (0–1).

NEMZETKÖZI FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
AUDI-KUPA, MÜNCHEN
ELŐDÖNTŐ
Real Madrid (spanyol)–Tottenham (angol) 0–1 (0–1)

Real Madrid: Navas – Carvajal (Odriozola, 80.), Varane (Nacho, 65.), Ramos, Marcelo (De La Fuente, 80.) – Lucas Vázquez (Vinícius Jr., 65.), Modric (Seoane, 80.), Kroos (F. Valverde, 64.) – Rodrygo (Kubo, 80.), Benzema (Mariano Díaz, 80.), E. Hazard (Isco, 80.). Vezetőedző: Zinédine Zidane
Tottenham: Gazzaniga (Lloris, a szünetben) – Foyth (Lucas Moura, a szünetben), Alderweireld (Tangana, a szünetben), Vertonghen (D. Sánchez, a szünetben), Rose (Georgiou, a szünetben) – Winks (Walker-Peters, a szünetben), Ndombele (M. Sissoko, a szünetben) – Lamela (Alli, a szünetben), Eriksen (Skipp, a szünetben), Szon Hung Min (N’Koudou, 66.) – Kane (Parrott, 66.). Vezetőedző: Mauricio Pochettino
Gólszerző: Kane (22.)

Bayern München (német)–Fenerbahce (török) 6–1 (5–0)
Bayern: Neuer (Ulreich, a szünetben) – Kimmich, Süle (A. Davies, 60.), J. Boateng (Pavard, 60.), Alaba (Tolisso, 60.) – Goretzka, Thiago (Zaiser, 74.), Renato Sanches (Javi Martinez, 60.) – Gnabry (T. Müller, 20.), Lewandowski (Arp, 74.), Coman (Singh, 60.). Vezetőedző: Niko Kovac
Fenerbahce: Tekin – Isla (Saglam, a szünetben), Ciftpinar, Jailson, Kaldirim – Moses, Ekici (D. Reyes, a szünetben), Tufan (Kadioglu, 71.), G. Rodrigues (Zajc, a szünetben) – M. Kruse, Muriqi. Vezetőedző: Ersun Yanal
Gólszerző: R. Sanches (22.), Goretzka (28.), T. Müller (31., 44., 58. – a másodikat 11-esből), Coman (40.), ill. M. Kruse (64.)

EURÓPAI TOPKLUBOK TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEI
Kristiansund (norvég)–Manchester United (angol) 0–1 (Juan Mata 92.)
St. Gallen (svájci)–Borussia Dortmund (német) 1–4 (Vilotics 45+1., ill. Hakimi 3., Bruun Larsen 31., 44., Reus 64.)