A sírból jött vissza a Barcelona a Sevilla ellen

2012.09.30. 00:06
Messit sokáig nagyon megfogták a Sevilla játékosai, aztán két gólpasszt adott az argentin (Fotó: Action Images)
Az élvonalbeli spanyol labdarúgó-bajnokság 6. fordulójában az FC Barcelona 2–0-s hátrányba került a Sevilla otthonában, mégis 3–2-re győzött. Cesc Fabregas a 89. percben egyenlített, majd a ráadásban David Villa szerezte a győztes találatot az utolsó húsz percben emberhátrányban futballozó hazaiak ellen.

Öt mérkőzés, öt győzelem. Ilyen bajnoki mutatóval utazott a Barcelona a szintén veretlen Sevillához, amely az ősszel már a Real Madridot is legyőzte. A hazaiak újabb bravúrra készültek, a katalán óriás ellen is nyerni akartak.

Ennek megfelelően nem is lehet azt mondani, hogy az első félidő a Barca fölényét hozta volna. Sőt! A Sevilla több veszélyes támadást is vezetett, amelyből az egyik végén bevette Victor Valdés kapuját.

A 26. percben egy keresztpassz után Javier Mascheranóról Piotr Trochowski elé pattant a labda, aki köszönte a lehetőséget, s balról laposan a kapu bal oldalába lőtt. 1–0

Ráadásul az első félidő második felében is inkább a hazai csapat volt veszélyes, annak ellenére, hogy Lionel Messi is gólt szerezhetett volna.

A szünet után mindenki Barca-rohamokra számított, aztán jött az újabb hasra esés, egy újabb Sevilla-találat. Sergio Busquets adta el a labdát, Alex Song pedig már nem merte felrúgni Álvaro Negredót, aki higgadtan pöttyentette át a labdát Valdésen. 2–0

A Sevilla eddig mindössze egyszer, a 2006–2007-es bajnokságban nyert egy szezonban a Real Madrid és a Barcelona ellen is. Most azonban újra közel került a nem mindennapi bravúrhoz

A Barcelona számára kezdett meleg lenni a szituáció, de Cesc Fabregas nem sokkal később visszahozta a meccsbe az övéit: remekül csapott le egy labdára, és rúgta azt húsz méterről a jobb alsóba. 2–1

A folytatásban nagyon nyomott, rengeteget birtokolta a labdát a Barcelona, de a Sevilla hátul biztos lábakon állt. Aztán egy kiállítás még nehezebb helyzetbe hozta a hazaiakat: Gary Medel némi fejelős mozdulattal megsimogatta Fabregas arcát, aki rendesen rá is játszott az esetre, így a Barca emberelőnyben futballozott az utolsó húsz percben.

Az emberelőny pedig úgy tűnt, hogy a vendégeket zavarta meg jobban, a következő tíz percben ugyanis teljesen kiegyenlített küzdelem volt a pályán. A Sevilla játékosai azonban nagyon elfáradtak...

Már lépni is alig bírtak a hazai játékosok, amikor a 89. percben Messi remek passza után Fabregas higgadt megoldást választott (nem sokkal az eset előtt Thiago kezére pattant a labda...), s emelte a Sevilla kapujába a labdát. 2–2

Összesen öt percet hosszabbított a játékvezető, amelyben már az volt a kérdés, hogy kihúzza-e döntetlennel a Sevilla? Nem húzta. Jött az újabb Messi-gólpassz, és a csereként beálló David Villa találata. A 93. percben... 2–3

SEVILLA–BARCELONA 2–3
1. FC Barcelona 6 6 17–5 +12 18
2. Málaga 6 4 2 10–2 +8 14
3. Atlético Madrid 5 4 1 15–7 +8 13
4. Mallorca 5 3 2 7–3 +4 11
5. Sevilla 6 3 2 1 8–5 +3 11
6. Real Sociedad 6 3 3 8–9 –1 9
7. Betis 6 3 3 10–13 –3 9