A Málagának sem volt esélye a Barcelona ellen

2013.01.13. 23:08
Messinek olykor sikerült a Málaga védőit is zavarba hozni (fotó: Reuters)
A spanyol labdarúgó-bajnokság 19. fordulójában az éllovas Barcelona a Málaga vendégeként lépett pályára, és 3–1-es győzelmet aratott. A katalánok Lionel Messi góljával szereztek vezetést, majd a második félidőben Cesc Fabregas és Thiago Alcántara növelte az előnyt, és ugyan Diego Buonanotte az utolsó percekben szabadrúgásból szépített, a Barcelona győzelmének jogosságához nem férhetett kétség.

Az előző három hazai bajnokiját megnyerte a Málaga, miközben 4–0-ra kitömte a Valenciát és 3–2-re legyőzte a Real Madridot is, a Barcelona ellen mégsem lehetett favoritnak nevezni, hiszen a katalán csapat az eddigi 18 forduló alatt mindössze egyetlen egy meccset adott döntetlenre.

És a papírformának megfelelően Barcelona-fölénnyel indult a találkozó, Andrés Iniesta előkészítése után Lionel Messi már a 7. percben megszerezhette volna a vezetést, ha sikerül túljárnia Wilfredo Caballero eszén, ám a honfitárs kapus szögeltre mentett.

Nem bővelkedett nagy helyzetekben a találkozó, a Barca a szokásoknak megfelelően uralta a labdabirtoklást, ám sokáig ez nem járt együtt gólban megmutatkozó fölénnyel is, a lövések is sokáig elkerülték a Málaga kapuját.

Caballero a 26. percben is a helyén volt Iniesta lövésénél, ám egy perccel később már ő is tehetetlen volt. Ignacio Camacho fatális hibát vétett, amikor 35 méterről a saját kapusa felé passzolta a labdát, ám gyengén tette, Messi lecsapott, elfektette Caballerót, majd az üres kapuba helyezett. 0–1

A Barca uralta a meccset, a gól után Cesc Fabregas akár megnyugtató előnyhöz juttathatta volna a vendégeket – akiknek a kispadján ott ült Tito Vilanova –, ám ekkor még hibázott. Nem úgy a második játékrész elején, amikor Lionel Messi remekbe szabott indítása után okosan helyezte a labdát a bal alsó sarokba, és ezzel gyakorlatilag eldöntötte a mérkőzést. 0–2

A Málaga próbálkozott, próbálkozott, de nem volt átütőerő támadásaiban, míg a Barcelona ugyan biztonsági okokból lassított a a tempón, ám ellentámadásaiban így is megvolt a veszély. A 82. percben dőlt el végleg a találkozó, amikor Messi újabb gólpasszt adott: az argentinnal a Fabregas helyére csereként beállt Thiago Alcántara kényszerítőzött, majd 17 méterről laposan lőtt Caballero mellett a hálóba. 0–3

Diego Buonanotte ugyan az utolsó percben egy szép szabadrúgásgóllal kozmetikázta az eredményt, de a Málagának esélye sem volt a pontszerzésre, a Barcelona 3–1-re nyert, és a bajnokság felénél továbbra is hibátlan.

1. Barcelona 19 18 1 64–20 +44 55
2. Atlético Madrid 19 14 2 3 40–18 +22 44
3. Real Madrid 19 11 4 4 45–20 +25 37
4. Betis 19 11 1 7 30–29 +1 34
5. Málaga 19 9 4 6 29–16 +13 31
6. Rayo Vallecano 19 10 1 8 27–34 –7 31
7. Valencia 19 9 3 7 27–27 0 30
8. Levante 19 9 3 7 24–27 –3 30