Lewandowski gólja döntött, hetedszer is győzött a Barcelona

TÓTHPÁL ZOLTÁNTÓTHPÁL ZOLTÁN
2024.09.25. 23:02
Robert Lewandowski a Getafe ellen is eredményes volt (Fotó: Getty Images)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 7. fordulójában az FC Barcelona odahaza 1–0-ra legyőzte a Getafét. A katalán sztárcsapat ezzel hét forduló után továbbra is százszázalékos mérleggel vezeti a tabellát.

LA LIGA
7. FORDULÓ
FC BARCELONA–GETAFE 1–0 (1–0)
Barcelona, Olimpiai Stadion. V: González Fuertes
BARCELONA: I. Pena – Koundé, Cubarsí (Fort, 88.), I. Martínez, A. Balde (G. Martín 88.) – Casado, E. García, P. Torre (Ferran Torres, 63.) – Yamal, Raphinha, Lewandowski (Pedri, 77.). Vezetőedző: Hansi Flick
GETAFE: Soria – J. Iglesias, Djené (D. Rico, 88.), Alderete, Berrocal, A. Sola – Alená (B. Mayoral, 63.), Milla, Yellu (Arambarri, 63.), C. Pérez – Uche (Bertug Yildirim, 80.). Vezetőedző: José Bordalás
Gólszerzők: Lewandowski (19.)

A Barcelona hatból hat győztes bajnokival a háta mögött várta a találkozót, ennek ellenére nem teljesen lehetett nyugodt Hansi Flick vezetőedző, ugyanis a csapat eddigi eredményességében is meghatározó szerepet játszó kapus, Marc-André ter Stegen súlyos sérülést szenvedett a Villarreal elleni bajnokin, emiatt hónapokra kidőlt a sorból. A német hiányában Inaki Pena állt a katalán gárda hálója előtt a Getafe ellen, míg harmadik számú kapusként bekerült a keretbe, így leülhetett a kispadra a magyar korosztályos válogatott Yaakobishvili Áron is.

Némi meglepetésre bátran indított a meccsen a Getafe, a Barcelonának időbe tellett, mire rendezte hátul a sorait és felvette a tempót. A 8. percben Carles Pérez középre tartó fejesét kivédte Inaki Pena, az első komolyabb Barca-helyzetből viszont rögtön gól született: a 19. percben Jules Koundé beadását nem tudta megfogni a rosszul helyezkedő David Soria, pont Robert Lewandowski elé ejtette a labdát, a lengyel pedig pár méterről már könnyedén belsőzött a majdnem teljesen üres kapuba. 1–0

A gól után már egyértelműen a Barcelona irányított, a Getafe tíz emberrel a saját térfelén védekezve igyekezett óvni az eredményt, s ezzel elérni azt, hogy még maradjon esélye a pontszerzésre. Ez a terv pedig tulajdonképpen bejött, hiszen az első félidő hátralévő perceiben állta a rohamokat a vendégcsapat, amely a szünetben csak egygólos hátrányban volt.

A fordulás után még nagyobb lett a Barcelona fölénye, és ez már tiszta gólhelyzetekben is megmutatkozott: Lamine Yamal többször is próbálkozott, de hol Soria kapus, hol pedig a kapufa állta az útját a gólszerzésben. Raphinha is veszélyeztetett, de cseles szabadrúgását nagy bravúrral szögletre tornászta Soria a 71. percben.

Nem sokkal később Eric García is hatalmas lehetőséget puskázott el: Raphinha szabadrúgása után a labda lecsorgott, ám a gránátvörös-kékek játékosa négy méterről is a kapu fölé bombázott.

A sok kihagyott helyzet pedig majdnem megbosszulta magát. A 94. percben csak magát okolhatta a Getafe, hogy nem egyenlített ki, Juan Iglesias belőtt labdája tökéletes volt a korábbi Real Madrid-játékosnak, Borja Mayoralnak, aki üresen érkezett, tisztán is lőhetett, de elrúgott a labda mellett. A Barcelona így megnyerte a mérkőzést, sorozatban hetedszer is győzve a bajnokságban.

SPANYOL LA LIGA
7. FORDULÓ
KORÁBBAN
Girona–Rayo Vallecano 0–0

Csütörtök
19.00: Espanyol–Villarreal (Tv: Spíler2)
19.00: Las Palmas–Real Betis
21.00: Celta Vigo–Atlético Madrid (Tv: Spíler2)
Kedden játszották
Mallorca–Real Sociedad 1–0 (Prats 36. – 11-esből)
Leganés–Athletic Bilbao 0–2 (Vivian 65., I. Williams 75.)
Sevilla–Valladolid 2–1 (D. Torres 45. – öngól, Ejuke 85., ill. K. Pérez 56.)
Kiállítva: Marcao (90+1., Sevilla)
Valencia–Osasuna 0–0
Real Madrid–Alavés 3–2 (L. Vázquez 1., K. Mbappé 40., Rodrygo 48., ill. Protesoni 85., Kike García 87.)