Röplabda: fordulatos mérkőzésen Európa-bajnok Olaszország

SZ. R.SZ. R.
2021.09.19. 23:19
Olaszország 2005 után ismét Európa-bajnok férfi röplabdában (Fotó: AFP)
Olaszország 3:2-re legyőzte Szlovéniát, ezzel megnyerte a férfi röplabda Európa-bajnokságot, míg a címvédő szerbek 3:0-ra elbukták a bronzmérkőzést Lengyelország ellen.

A szlovének nagyszerűen kezdték a döntőt, az első szettben egyszer sem engedték ki a kezükből az előnyt – ráadásul az olaszok még döntetlenre sem tudtak zárkózni –, így 25:22 után előnybe kerültek. A második játszmában aztán Olaszország teljesítménye feljavult, s 25:20-as eredménnyel egyenlített.

A harmadik szett sem hozott szorosabb játékot, bár az olaszok 20:17 után visszajöttek 20:20-ra, de Szlovénia sorozatban öt pontot hozva újabb szettet nyert, és 2:1-re vezetett. A negyedik játszmában aztán úgy tűnt, hogy sikerülhet lezárniuk a döntőt a szlovéneknek, de az olaszok hárompontos hátrányból álltak fel, és 25:20-ra megnyerték a szettet.

A döntő játszmában aztán Szlovénia megint jobban kezdett, 3:0-ra is meglógott, de Olaszországnak sikerült felállnia egy 4:0-s szakasszal, amit 7:7-nél megismételt, így 15:11-re behúzta az ötödik játszmát, és ezzel megnyerte a döntőt is.

Olaszország hetedik alkalommal ülhet fel Európa trónjára, ezt megelőzően legutóbb 2005-ben volt Eb-győztes.

A bronzmérkőzésen a lengyelek két szorosabb – egyaránt 25:22-re végződő – és egy könnyebb (25:16) szettel 3:0-ra nyertek a címvédő szerbek ellen.