Női röplabda Extraliga: Újpesten győzött a Békéscsaba

V. J.V. J.
2020.10.16. 22:20
Bezsonova volt a mérkőzés legjobbja (Fotó: Kiss Zoltán/Békés Megyei Hírlap)
A Békéscsaba 3:1-re győzött az Újpest vendégeként a női röplabda Extraliga alapszakaszának pénteki mérkőzésén.

A mezőny legeredményesebb játékosa a vendégek azeri légiósa, Anastasiya Bezsonova volt 17 ponttal.

Újpesti TE–Swietelsky-Békéscsabai RSE 1:3 (25, -23, -12, -8)
Szilágyi út, 200 néző. V: Adler L., Tillmann Gy.
Újpest: Bagyinka 2, Rachkovska 6, Bezhandolska 8, Petőváry 11, Szabó L. 4, Carabali 8. Csere: Karabaheva (liberó), Villám Cs., Manninger 1, Németh H. 1, Pécsi. Vezetőedző: Horváth András.
BRSE: Kosekova, Glemboczki 13, Drpa 9 , Vander Weide 2, Grudina 12, Pekárik 8. Csere: Molcsányi (liberó), Bezsonova 17. Vezetőedző: Tóth Gábor.
Horváth András:
– Az első két játszmában mutatott játékkal elégedettek lehetünk. Szoros szettekre késztettük a csabaiakat, ráadásul az elsőt meg is nyertük, a másodikban pedig komoly hátrányból álltunk fel. Látni kell, hogy van különbség a két csapat között, de azon dolgozunk, hogy ez minél kisebb legyen, minél jobban eltűnjön.
Tóth Gábor: – Nehéz mérkőzésen vagyunk túl, az Újpest nagyon koncentráltan játszott, főleg az első szettben. Bezsonova jól szállt be a játékba, oroszlánrészt vállalt abban, hogy három ponttal távozzunk. Az elején beragadtunk néhány állásba, főleg nyitásfogadásban és rosszul kezeltük a magaslabda támadásokat, de a már említett játékosom pályára lépésével stabilizálódott a játékunk és megoldottuk a nehéz feladatot.

Az állás: 1. UTE 6 (6:1, 2), 2. Fatum-Nyíregyháza 6 (6:2, 2), 3. Békéscsaba 5 (6:2, 2), 4. 1. MCM-Diamant Kaposvár 2 (4:4, 2), 5. Szent Benedek Balatonfüred RA 3 (4:4, 2), 6. Vasas Óbuda 1 (3:6, 2), 7. MTK Budapest 0 (1:6, 2), 8. DVTK 0 (1:6, 2)