Női röpi CEV-kupa: véget ért a BRSE bravúros menetelése

2017.03.15. 22:46
Ami a szerb Sztara Pazovának és a francia Béziers-nek nem sikerült, a kétszeres győztes olasz Busto Arsiziónak igen: az itáliai együttes kettős győzelemmel kiejtette a Linamar-BRSE csapatát a CEV-kupa 2016–2017-es kiírásában. A Békéscsaba egészen a negyeddöntőig menetelt, ilyen teljesítményre magyar együttes 18 éve nem volt képes.

NŐI RÖPLABDA CEV-KUPA
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
Unet Yamamay Busto Arsizio–Linamar-B
ékéscsabai RSE 3:0 (20, 8, 22)
Busto Arsizio, 1000 néző. V.: Luts (belga), Kuzmanovic (bosnyák).
Busto Arsizio: Stufi 10, Signorile, Fiorin 13, Martinez 14, Diouf 8, Berti 2. Csere: Witkoska (liberó), Negretti, Moneta 1, Vasilantonaki 6. Vezetőedző: Marco Mencarelli
Linamar-BRSE: Szakmáry 6, Clement 9, Tálas 4, Bodnár 4, Soós 4, Szmirnova 6. Csere: Molcsányi, Szpin (liberók), Nazarenko, Matics 2, Petrenkó. Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics
Elődöntős az olasz Busto Arsizio kettős győzelemmel, 6:1-es játszmaaránnyal.
A mérkőzés alakulása. I. játszma: 8:4, 14:16, 21:18. II. játszma: 8:3, 10:5, 16:6, 22:7. III. játszma: 8:3, 11:9, 16:11, 17:13, 22:20.
Szasa Nedeljkovics (vezetőedző, Linamar-BRSE): – A meccset pontosan úgy nyitottuk, ahogy elképzeltük. Még 21:20-nál is ott voltunk ellenfelünk nyakán, ezután viszont nagyon könnyedén szereztek négy pontot az olaszok. A második játszmában érezhető volt, hogy a hazaiak le akarják zárni a továbbjutás kérdését, ami sikerült is nekik. Ekkor játszottak a legjobban ellenünk, nem hagytak bennünket levegőhöz jutni, nagy rutinnal magas színvonalú röplabdát mutattak be. A harmadik játszma hasonló volt az elsőhöz, megint egy kicsi hiányzott csak a szett megnyeréséhez. A minőségi olasz együttessel szemben alulmaradtunk, de a sorozatban produkált teljesítményünk, az, hogy itt lehettünk a legjobb nyolc között, mindenképp nagyszerű eredmény. Nem állunk meg, jövőre még magasabb célokért szeretnénk küzdeni, mostantól pedig már a magyar bajnokságra koncentrálunk.NŐI RÖPLABDA CEV-KUPA