Női röpi MK: nagy és fordulatos csatában a Vasas a győztes

2020.02.13. 22:06
2015 után lett újra kupagyőztes a Vasas
Óriási, látványos és fordulatos csatában a bajnok Vasas hazai pályáján legyőzte a címvédő Nyíregyházát, így 2015 után megszerezte a kupaserleget.

„Torkig vagyunk a csütörtökkel!”

„Megint csütörtököt mondtatok!”

Ha csak a szalonképesebb megnyilvánulásokat vesszük, ilyen feliratokkal üzentek a szurkolók a hazai szövetségnek és a televíziónak, amiért a hét negyedik napját jelölték ki a női röplabda Magyar Kupa-döntő időpontjául.

Igaz, az elvileg szokatlanabb időpont ellenére is szinte teljesen megtelt a nyíregyházi Continental Aréna a hazaiak és a Vasas fináléjára, ráadásul máskor, népszerűbb sportágak eseményeinek kárára biztosan nem került volna képernyőre a mérkőzés.

Márpedig azt kár lett volna kihagyni akár a helyszínen, akár a készülékek előtt, mert a csapatok semmiképpen sem mondtak csütörtököt, és fordulatos, izgalmas összecsapást varázsoltak a pályára. Az első szettben a címvédő nyíregyháziak 17:10-es előnyekor például kevés jel utalt arra, hogy a Vasasé lesz a játszma. Csak hát a kevesek egyike Aysan Abdülazimova volt, aki ellen támadásban hatástalan volt a Nyíregyháza, plusz az azeri egymaga hat (!) blokkal sokkolt. Hiába volt így aztán játszmalabdája a hazaiaknak, a semmiből felzárkózva a bajnoké lett a szett.

A piros-kékek – elsősorban Abdülazimova – sánca elbizonytalanította a nyíregyházi ütőket, a gyengébb támadások nyomán meg persze masszívabb lett a Vasas fogadása. Hollósy László 6:1-es hátrányban már a második időkérését lőtte el, hasztalanul, így aztán ha nem is tétlenül, de meglehetősen eszköztelenül nézte csapata vergődését. Egy-egy Inneh-Varga vagy Pintér Andrea-pontnál csillant fel a remény a szépítésre, ám az kétszettes előnybe kerülő és ettől nem függetlenül extázisba is jövő Vasas tűnt befutónak.

Csak hát ez női röplabda – mondják maguk az érintettek! –, szóval a kétségbeesett hazai próbálkozások meghoztuk gyümölcsüket, meccslabdát hárítva szépített a Fatum. Igaz, a felek még percekig várták a challenge döntésére, de a visszajátszás sem változtatott az eredményen.

Innentől kezdve pedig a tomboló közönség előtt, olykor egészen valószínűtlen labdákat mentett meg mindkét együttes. Nagy fordulatok után a Vasas már győztesnek érezte magát, de Hollósy remekült kért challenge-et. Végül azonban csak elodázni tudta a piros-kékek örömét, hiszen az ötödik az ötödik meccslabdánál már a videóbíró sem segített, így a Vasas 2015 után megnyerte a Magyar Kupát (a bronzérem az Újpesté lett).

Ilyen csütörtöki meccseket pedig bármikor szívesen látunk.

RÖPLABDA, K&H NŐI MAGYAR KUPA DÖNTŐ
Fatum-Nyíregyháza–Vasas Óbuda 1:3 (–25, –17, 24, –26)
Nyíregyháza, 2000
néző. V: Adler, Tillmann
Fatum-Nyíregyháza: Limareva 18, Lohman 3, Varga E. 29, Pilar 14, Pintér 12, G. Francesco 4. Csere: Tóth F. (liberó), Szabó L., Vaszileva 1, Lászlop. Vezetőedző: Hollósy László
Vasas: Török 20, Abdulazimova 21, Ana Tiemi 3, Kostelanská 24, Kalicsanyin 10, Villám 7. Csere: Juhár (liberók), Kjelstrup, Bleicher, Gyimes 1, Dékány. Vezetőedző: Jakub Gluszak
Az eredmény alakulása: I. játszma: 4:0, 6:4, 11:6, 14:7, 15:10, 17:10, 18:16, 19:19, 20:21, 24:23, 25:26. II. játszma: 1:4, 3:7, 6:8, 8:13, 11:17, 11:19, 17:21, 17:24. III. játszma: 2:1, 3:5, 8:8, 8:12, 10:12, 10:15, 16:17, 18:21, 22:22, 23:24, 25:24. IV. játszma: 4:2, 5:6, 9:7, 9:11, 13:13, 16:16, 17:20, 19:20, 19:23, 23:24
Jakub Gluszak: –
Biztos voltam benne, hogy ilyen mérkőzést játszunk, hogy majdnem minden szett csak két ponttal dől el. Nem kezdtünk jól, de lassan-lassan felzárkóztunk. A második szettre mondhatjuk, könnyebb volt, mert irányítottunk. A harmadikban is, de a vége felé sok hibát követtünk el. Örülök, hogy a negyedik felvonásban jól reagáltunk és nyertünk, óriási siker ez nekünk, a csapatnak, a klubnak. A harmincegyedik idénybeli meccsünk volt... Elégedett vagyok a játékunkkal, ilyen röplabdát várok a csapatomtól!
Hollósy László: – Nüanszokon múlt a mérkőzés. Elismerésünk a Vasasnak, de maximális elismerés a csapatomnak is, mert mindamellett, ami történt, óriásit küzdöttek a csajok.