Női röpi Extraliga: továbbra is hibátlan a Vasas, öt szettben nyert az UTE

2023.02.04. 20:55
Nem sok esélyt adott a Vasas a nyírségieknek (Fotó: Koncz Márton, archív)
Továbbra is százszázalékos a címvédő Vasas Óbuda a női röplabda Extraligában, miután az alapszakasz 11. fordulójában legyőzte nyíregyházi vendégét szombaton. A játéknap későbbi mérkőzésein a Békéscsaba simán nyert az MTK otthonában, míg az UTE drámai csatában múlta felül a MÁV Előrét.

RÖPLABDA
Női Extraliga, alapszakasz, 11. forduló
Vasas Óbuda
–Fatum-Nyíregyháza 3–0 (20, 15, 20)
Folyondár utca, 400 néző. V: Mezőffy, Horváth M.
VASAS: Papp O. 9, BANNISTER 16, Bojko 5, ABDÜLAZIMOVA 13, Fábián F., Fricová 8. Csere: JUHÁR (liberó), Jámbor 2, Szkripak, Vezsenyi, Török K. 5. Edző: Janisz Athanaszopulosz
NYÍREGYHÁZA: Kovács-Francesco 1, Leban 4, Lászlop 5, Jurdza 8, Bjelova 4, Cepni 6. Csere: Tóth F. (liberó), Cicic 3, Valentová 2. Edző: Tomás Varga
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 6:3, 10:10, 13:16, 18:18, 23:18. 2. játszma: 7:4, 13:6, 15:11, 23:14. 3. játszma: 5:1, 6:9, 11:11, 16:15, 23:17
Janisz Athanaszopulosz: – Nem a Nyíregyháza ellen nyújtottuk a legjobb teljesítményünket, ennek ellenére magabiztosan nyertünk, aminek nagyon örülök. Több felállásban is kipróbáltam a csapatot, hiszen mindenkire szükség lesz az idény eddigi legfontosabb mérkőzésén, szerdán a Mulhouse ellen.
Tomás Varga: – Nem tudtuk megismételni a Magyar Kupában nyújtott teljesítményünket, mindenben felülmúltak bennünket. Jól kezdtük a szetteket, de utána rendszerint több játékelembe is hiba csúszott, amit a Vasas természetesen kihasznált. Nem volt győzelmi esélyünk.

KÉSŐBB
MÁV Előre SC-ST. Solar–UTE 2–3 (–17, –19, 14, 20, –12)
Székesfehérvár,
82 néző. V: Ujházi, Bátkai-Katona.
MÁV ELŐRE: Dolotova 1, Karnickaja 1, Szabó L. 1, DVORACEK 28, Tóth J. 10, Gilfillan 11. Csere: Kovács E., Borostyán (liberók), Kiss L., Narancsics 1, ERTZ 13, Csabai 3. Edző: Nagy Fanni
UTE: HIRUELA 20, KILYÉNFALVI 10, Manninger 9, TARIN 12, Woock 12, Boskó 1. Csere: Baksa (liberó), Sziládi, Ambrosio, Goodwin. Edző: Horváth András
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 4:6, 6:11, 11:17, 15:22. 2. játszma: 4:7, 7:12, 11:15, 16:20, 18:23. 3. játszma: 5:2, 9:7, 15:10, 21:14. 4. játszma: 4:5, 11:8, 16:10, 21:18. 5. játszma: 3:5, 7:6, 12:12
Nagy Fanni: – Sajnálom, hogy belealudtunk az első két szettbe. A harmadikra sikerült megtalálni azt a hatost, amely azt a teljesítményt nyújtotta, amit az elejétől kellett volna. Sajnálom, hogy nem tudtuk megnyerni az ötödik szettet, de annak fényében, ahogy kezdtünk, örülnünk kell az egy pontnak is.
Horváth András: – Jól kezdtük a mérkőzést, megnyertük az első két szettet, és ha kevesebbet hibázunk, akkor a harmadik játszmában le is zárhattuk volna a találkozót. Így egy ponttal kevesebb jutott nekünk, de azért így is büszke vagyok a lányokra, hiszen a szoros döntő felvonást megnyertük.

MTK Budapest–Swietelsky-Békéscsaba 0–3 (–15, –7, –12)
Budaörs, 43 néző. V: Sík B., Tillmann.
MTK:
Szabó L., Briga 2, Aszonja 7, Tatár 2, Costa 8, Berkó. Csere: Divényi, Weidemann (liberók), Varga B. 1, Tarr 1, Garai. Edző: Leiszt Máté
BÉKÉSCSABA: VASZILEVA 11, BODNÁR 8, Drpa 8, Glemboczki 7, Pintér A. 4, Bagyinka 3. Csere: KERTÉSZ (liberó), Tuska 1, Olijnyik 1, Mosher 2. Edző: Tóth Gábor
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 4:5, 6:10, 10:11, 10:16, 15:22. 2. játszma: 2:6, 5:12, 5:22. 3. játszma: 2:8, 5:13, 9:18, 11:23
Leiszt Máté: – Az elején megleptük a Békéscsabát a szerváinkkal és szépen összeállt blokkvédekezésünkkel, viszont a kontratámadásainkból nem tudtunk eredményesek lenni és ez frusztrálta a csapatot, nem először. A vendégegyüttes nagyon prímán védekezett, ez volt a kulcs.
Tóth Gábor: – Amíg a szervánk nem volt magabiztos, addig az MTK röplabdázott. Aztán amikor sebességet váltottunk, rengetegszer kerültek kiszorított helyzetbe, amiből mi felszabadultan tudtunk játszani. Ez egy jó kezdet és ráhangolódó mérkőzés volt a vasárnapi kupatalálkozóra, ami kétségtelenül az év eddigi legfontosabb eseménye lesz.