Női röpi Extraliga: negyedszer is legyőzte a bajnokot a Nyíregyháza

MTI MTIMTI MTI
2019.02.04. 21:45
A Nyíregyháza hazai pályán 3:0-ra nyert a címvédő Békéscsaba ellen a női röplabda Extraliga hétfői játéknapján.

A mérkőzés első két szettje csak a minimális, kétpontos különbséggel dőlt el, a harmadik játszmában azonban a Magyar Kupa-címvédő hazaiak valósággal kiütötték az elmúlt öt bajnoki kiírás nyertesét.

Az 1 óra 21 perces találkozó legeredményesebb játékosa a nyírségiek feladó-átlója, Varga Elizabet volt 16 ponttal.

A két együttes a szezon során negyedszer találkozott, és mindannyiszor a nyíregyháziak nyertek. Legközelebb jövő vasárnap, az érdi kupadöntőben csap össze a két gárda.

RÖPLABDA
NŐI EXTRALIGA

Fatum-Nyíregyháza–Swietelsky-BékéscsabaI RSE3:0 (23, 23, 11)
Nyíregyháza, 900 néző. V: Vári, Tillmann.
FATUM: G. Francesco 5, Matics 4, Kalicsanyin 8, Varga E. 16, Brisebois 9, White 11. Csere: Tóth F. (liberó), Mayfield, Szabó L. Vezetőedző: Hollósy László.
BRSE: Bodovics 1, Perovics 10, Bokan 7, Sz. Medics 6, Tálas 2, Ivanovic 6. Csere: Molcsányi (liberó), Mlinar 4, Bodnár 1, Fábián 1, Szedmák 2. Vezetőedző: Bogdan Paul.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 0:4, 3:8, 7:13, 12:15, 16:21, 21:21, 24:22. II. játszma: 1:3, 6:5, 10:7, 11:12, 16:15, 20:22, 22:23. III. játszma: 3:0, 8:4, 13:5, 16:6, 21:8, 24:10.
Hollósy László:
– Az elején kicsit feszültek voltunk, aztán sikerült rendezni a játékunkat és a nyitásfogadásunkkal és a szerváinkkal meg tudtuk bontani az ellenfelet. Negyedszer is sikerült legyőznünk a csabaiakat, ami szép dolog, de ezzel ezt le is kell zárni. Dolgozni kell tovább...
Bogdan Paul: – Hiába vezetett a csapat három-négy ponttal, amikor a játszmák vége felé zárkózott a Nyíregyháza, rendre csökkent a koncentrációnk. Sokat kell dolgoznunk, hiszen még nagyon sok feladat vár ránk.