Női röpi: elképesztő hajrával harcolta ki az ötödik meccset a címvédő

2019.04.10. 20:31
A negyedik játszmában, 2:1-es békéscsabai vezetésnél 24:17-es előnybe került a Nyíregyháza, ám a BRSE a pokol mélyéről kapaszkodott vissza, és nyert, így ötödik mérkőzést dönt.
Masszív pfújolás – ez jutott osztályrészül Hollósy Lászlónak, a Nyíregyháza edzőjének Békéscsabán, a női röplabda Extraliga elődöntőjének negyedik meccsén. A harmadik, nyíregyházi találkozón a csabaiak szerint a tréner nem sportszerűen viselkedett, így aztán a szurkolók nagyon készültek arra, hogy pokollá teszik az életét, extra elszántsággal használták a tapsolót, sípot, dudát minden időkérése alatt.Jól kezdett az összesítésben 2–1-es hátrányban lévő Békéscsaba, Tatjana Bokan olyan elánnal játszott, ahogyan legutóbb. A házigazda a játszma kezdetén vezetett, csakhogy 7:7 után fordult a kocka. A volt csabai Tatjana Maticsot ugyan lefárasztották a nyitásokkal, de Jazmine White, Danielle Brisebois és Inneh-Varga Elizabet termelte a pontokat. A békéscsabaiak mindent megtettek mezőnyben, ám a Nyíregyháza élesen, pontosan, náluk is jobban védekezett, és 24:19 után az első játszmalabdát pontra váltotta. Igaz, furcsa megoldással, de míg a csabai játékosok reklamáltak, az edzői stáb már összeszedte a holmiját a térfélcseréhez (19:25).A csabai edző, Bogdan Paul már az első szettben cserékkel igyekezett felrázni a csapatot, a második szettben pedig feladót is cserélt, a nagyot küzdő Tálas Zsuzsannát Fábián Fanny váltotta. Bokan ezer fokon égett, ezt nemcsak a reklamálásért kapott sárga, hanem 13:10-es hátrányban az önmagát nem kímélő mentése is jelezte, 13:9-ről egy pontra zárkózott együttese, míg Hollósy időt kért. Csak hát jött Inneh-Varga védhetetlen csapása, így elmaradt a remélt fordulópont. Kicsivel később ellenben elérkezett, 17:16-nál átvette a vezetést a címvédő. Pillanatokig tartott csak a varázs, hibákkal és remek nyíregyházi védekezéssel a vendégek kerültek előnybe, ám a szettvégi 23:20-as fór sem volt elég nekik. A Békéscsaba sorozatban öt pontot ért el, az utolsó, elkeseredetten harcos és nagy labdamenetet Bokan fejezte be (25:23). A tétnek megfelelően roppant fordulatosan alakult a harmadik játszma. Mindkét csapat egyre több hibát követett el, de elképesztő elszántsággal játszott és védekezett. A szett második felében azonban rendre a házigazda lépett el, s ki más, Bokan fejezte be a felvonást (25:21). A negyedik szett eleje – elsősorban a jó sáncmunkának köszönhetően – a Nyíregyházáé lett, amely 24:17-nél szettlabdák sorozatához jutott, ám a Békéscsaba Lucija Mlinar csodálatos szerváival és elképesztő védekezéssel fordított, és kiharcolta az ötödik mérkőzést. EXTRALIGA, NŐK, ELŐDÖNTŐ, 4. MÉRKŐZÉS
SWIETELSKY-BÉKÉSCSABAI RSE–FATUM-NYÍREGYHÁZA 3:1 (–19, 23, 21, 24)

Hollósy László
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 3:0, 6:3, 7:8, 10:13, 15:19, 18:22, 19:24. 2. játszma: 2:3, 5:8, 9:13, 17:16, 17:20, 20:23, 23:23, 24:23. 3. játszma: 2:1, 3:6, 6:6, 8:11, 13:12, 16:13, 22:17, 24:21. 4. játszma: 2:1, 4:7, 7:13, 8:16, 14:22, 17:24, 25:24
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása:
2–2

Bogdan Paul:
– Ez a meccs is megmutatta, bármi megtörténhet. A karrieremben veszítettem már szettet 23:10-ről és nyertem is hasonló állásból. Ez a röplabda. Ami nagyon fontos nekem, hogy a lányok küzdöttek, azok is bíztak magukban, akik kevesebbet szoktak játszani. Igazi csapatmunka volt! Szeretném kiemelni még a fantasztikus közönséget, sosem tapasztaltam még, hogy egy szurkolótábor ennyire közel legyen a csapatához.