Férfi röpi Extraliga: magabiztosan nyert a Kaposvár

MTI/V. J.MTI/V. J.
2021.02.19. 21:01
A Kaposvár magabiztos, háromszettes győzelmet aratott a vendég MAFC felett a férfi röplabda Extraliga pénteki mérkőzésén.

FÉRFI EXTRALIGA, ALAPSZAKASZ
FINO KAPOSVÁR SE
MAFC-BME 3:0 (18, 19, 21)
Kaposvár, Kaposvár Aréna, zárt kapuk mögött. V:Mezőffy, Adler L.
KAPOSVÁR:Bögöly3,MAKAROV13,MELNYIKOV10,Horváth K.9,VELECKIJ11,Keen1
Csere:Bozóki Bence (liberó), Kiss M., Kalmár Á., Iván G.
Edző:Ruben Wolochin
MAFC:Szabó B.3,Csoma13,GEORGIEV13,Kovács S.2,Dimitrov2,Benkő B.4
Csere:Bene R. (liberó), Mihalev2,Bakóczy
Edző:ifj. Nagy Péter
Az eredmény alakulása. 1. játszma:2:3, 8:6, 12:7, 16:12, 21:15.2. játszma:1:3, 3:6, 8:7, 12:9, 16:11, 21:17.3. játszma:2:3, 5:4, 8:6, 11:10, 16:14, 21:17
Ruben Wolochin: Tudtuk jól, mi a mérkőzés tétje: az alapszakasz második helye. Ennek megfelelően fegyelmezetten játszottunk, végig kézben tartottuk az irányítást. Az ősszel kikaptunk idegenben a MAFC-tól, most sikerült visszavágnunk. Fontos mérkőzések várnak ránk, hazai pályán szeretnénk a továbbiakban is sikeresen szerepelni.
Ifj. Nagy Péter: Az első szettben gyengén nyitottunk, így a kaposváriak hatékonyan támadtak centerposzton. A folytatásban valamelyest jobban szerváltunk, de egyértelműen jobb volt az ellenfél. A hazaiak agresszívebben nyitottak, és a jó nyitásfogadások után pontosan támadtak.FÉRFI EXTRALIGA, ALAPSZAKASZ

Az élcsoport: 1. LV Sport Pénzügyőr SE 32, 2. Fino Kaposvár SE 21, 3. MAFC-BME 20.