Rio 2016: kajak-kenuban második hely az éremtáblán

NSO/MTI NSO/MTINSO/MTI NSO/MTI
2016.08.20. 17:37
A német kajak-kenusok hét éremmel (négy arany, két ezüst, egy bronz) zárták az olimpiát a gyorsaságiak között, a mezőnyben nem volt náluk eredményesebb nemzet. Utánuk azonban már mi jövünk három aranyéremmel, mindhármat a női szakágnak köszönhetjük.

A német kenusok és férfi kajakosok két-két győzelmet arattak – utóbbiaké a bronzérem –, míg női kajakosaik két ezüstéremmel végeztek.

A sportág honi erejéhez mérve a szakvezetés riói célkitűzése öt érem megszerzése volt, és az, hogy minden hajónk jusson be az A-döntőbe. A kettő közül utóbbi tűnt a merészebb vállalásnak.

Az öt éremből három lett, de az legalább arany. Igaz, mindegyiket a női kajakosok hozták, a két férfiszakág érem (!) nélkül zárt.

A tizenkét gyorsasági versenyszámból végül hatból jutottunk be az A-döntőbe. A nők négy száma közül csak egyből hiányoztunk (K–1 200 m), a többiben viszont nyertünk. A férfi kajakosoknál az ötből csak két A-döntőben volt magyar egység. A K–2 200 m-es páros hozta az egyetlen pontszerző helyünket. Vb-címvédőként. A három kenus számból egyben voltunk A-döntősök, ott egy szintén vb-aranyérmes hajónk lett negyedik.

Londonban hat érmünk volt, három arannyal. A kajakosok közül a nők mind a négy számban dobogóra állhattak, a férfiak kettőben. Viszont mindkét nemnél összejött a győzelem.