Serie A: újra második a Napoli, kikapott a Juventus

2016.05.08. 22:41
Luca Toni (balra) gyönyörűen búcsúzott a veronai közönségtől (Fotó: AFP)
A Napoli 2–1-re győzött a Torino vendégeként az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 37. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén, és visszaszerezte a tabella második helyét a kora délután szintén nyerő Romától. Az est másik mérkőzésén a már bajnok Juventus meglepetésre 2–1-re kikapott az utolsó helyezett Hellas Verona otthonában.

TORINO–NAPOLI 1–2

Bár a Torino lőtt egy lesgólt, az első félidőben megérdemelten szerzett kétgólos előnyt a Napoli. Gonzalo Higuaínnak már a harmadik veszélyes lövése volt az, amelynek nyomán a 12. percben beakadt a labda a hazai kapu bal alsó sarkába (0–1).

A Roma kora délutáni győzelméről ide kattintva olvashat!
A forduló többi vasárnapi mérkőzéséről, a Frosinone kieséséről itt olvashat!

Nem sokkal később Marek Hamsík, az első gól előkészítője újabb találathoz járult hozzá, balról középre tett labdáját José Callejónnak mintegy négy méterről már csak az üres kapuba kellett továbbítania (0–2). A későbbiekben egy kapufa is jelezte a vendégek harci kedvét.

A második játékrész első felében többet támadtak a „bikák”, és Bruno Peres „kapásemelésével” a 66. percben szépítettek is (1–2). Nem biztos, hogy a brazil ilyen lágy mozdulatot tervezett, de a termék így is, úgy is lenyűgöző volt. Más kérdés, hogy újabb torinói gól nem született, nyert tehát a Napoli 2–1-re, és visszaelőzte a Romát – megint az övé a második hely.

VERONA–JUVENTUS 2–1

A Verona már nem maradhat bent, de vasárnap elérte, hogy bajnokverőként vehessen búcsút az első osztálytól. Az első félidő hajrájában a visszavonuló Luca Toni büntetőből talált be a Juventus kapujába, majd a második félidő elején Federico Viviani akcióból lőtt szép gólt. Paulo Dybala büntetőből szépített közvetlenül a lefújás előtt.

A tízes bajnoki győzelmi sorozatát tovább nyújtani nem képes Juventus december óta először kapott két gólt Serie A-mérkőzésen (Carpi, 3–2), míg vereséget most könyvelt el először október vége, a Sassuolo elleni 0–1 óta.

A végjátékban vastaps kíséretében lecserélt Luca Toninak ez volt a 48. gólja azóta, hogy a 2013–14-es szezon kezdetén Veronába igazolt. E három idényben csak Higuaín szerzett nála többet a Serie A-ban.

OLASZ SERIE A
37. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések

Verona–Juventus 2–1 (Toni 43. – 11-esből, Viviani 55., ill. Dybala 94. – 11-esből)
Torino–Napoli 1–2 (Bruno Peres 66., ill. Higuaín 12., Callejón 20.)