Serie A: továbbra sem megy hazai pályán a Laziónak

K. T. I.K. T. I.
2020.12.12. 22:43
Tameze ünnepli a Lazio ellen lőtt gólját (Fotó: AFP)
A Lazio 2–1-re kikapott az idény egyik meglepetéscsapatának számító Hellas Veronától az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 11. fordulójában. A rómaiak október 24-e óta nem tudnak hazai pályán nyerni a Serie A-ban.

Mint akik nem hiszik el, hogy kikaphatnak.

A Lazio első félidei játékát elnézve, az embernek az volt az érzése, jó, hogy magabiztosan járatják a labdát, de azért törhetnék magukat jobban is, hogy veszélyesek legyenek a kapura. Beszédes, a Verona ugyan jóval kevesebbet birtokolta a labdát, kontráiból így is eljutott két kaput eltaláló kísérletig, a Lazio bezzeg egyig sem.

A 45. percben ráadásul jött a hidegzuhany a hazaiak számára: a menteni igyekvő Manuel Lazzari lábáról vágódott védhetetlenül a labda Pepe Reina kapujába (0–1).

A második félidő elején kissé felélénkült a Lazio, az 56. percben Felipe Caicedo fordult le a védőjéről, majd estében 14 méterről a hálóba lőtte az egyenlítő gólt (1–1). Hogy aztán a rómaiak megint visszaüljenek, mint akik nem hiszik el, hogy kikaphatnak.

Tizenegy perccel később ismét hátrányban volt a római együttes. Ezúttal a francia középpályás, Adrien Tameze vette be Reina kapuját (1–2).

S a Lazio még mindig csak passzolgatott, járatta a labdát, mint akinek van ideje, vagy... nem hiszi el, hogy kikaphat.

Aztán jött az utolsó 15 perc, a Lazio ritmust váltott, és mind nagyobb nyomást kifejtve (miként egyre többet mert kockáztatni), kapuja elé szorította a Hellas Veronát. A vendégcsapat, s főleg, a kapujában álló Marco Silvestri viszont bírta a nyomást. A hosszabbítás perceiben, ha kellett a kapujából kirobbanva öklözve, ha kellett a mozgásával ellentétes irányba, lábbal visszanyúlva mutatott be bravúrt.

A Verona 2014 óta először nyert meg két egymást követő idegenbeli meccset, mindezt ráadásul két a Bajnokok Ligájában tizenhat közé jutott csapat, a Lazio és az Atalanta ellen.

A Lazióból hiányzott a frissesség a hétközi BL-továbbjutás után, a Hellas Verona remekül élt ezzel.

S talán azzal is, hogy a rómaiak nem hitték el, hogy ma kikaphatnak. Az első bő 70 perc legalábbis ilyen volt.

OLASZ SERIE A
11. FORDULÓ

Lazio–Hellas Verona 1–2
(F. Caicedo 56., ill. Lazzari 45. – öngól, Tameze 67.)
Torino–Udinese 2–3 (Belotti 66., Bonazzoli 67., ill. Pussetto 24., De Paul 54., Nesztorovszki 69.)
Crotone–Spezia 4–1
(Messias 7., 90+6., Reca 49., Eduardo Herique 56., ill. D. Farias 18.)