Serie A: továbbra is veretlen a Milan, ezúttal a Sampdoria bánta

2020.12.06. 22:59
Kessie biztos lábbal büntetett (Fotó: AFP)
Az olasz élvonal, a Serie A 10. fordulójának utolsó vasárnapi meccsén a listavezető AC Milan 2–1-re győzött a Sampdoria vendégeként, így továbbra is őrzi veretlenségét és magabiztosan vezeti a bajnokságot.

Finoman fogalmazva sem számított a Milan elleni mérkőzés esélyesének a Sampdoria, hiszen a genovaiak öt nyeretlenül megvívott meccs – négy bajnoki és egy kupamérkőzés – után várták a listavezetőt.

A találkozó nem teljesen a papírformának megfelelően alakult, még ha a végeredmény ezt is sugallja. A Sampdoria ugyanis tartotta magát – meg a 0–0-t – az első félidőben, s a Milan csak közvetlenül a szünet előtt egy kezezésért befújt tizenegyessel szerzett vezetést – miután Franck Kessie értékesítette a büntetőt.

A fordulás után aztán feljavult a hazaiak játéka valamelyest, kiegyenlítettebb volt a labdabirtoklás, ám gólt megint a vendégek szereztek: mintaszerű akció végén Samu Castillejo volt eredményes a hajrára fordulva.

A végeredményt aztán a hazaiak csereként pályára lépő svéd légiósa, Albin Ekdal állította be egy szöglet utáni csúsztatással.

A Sampdoria ezzel zsinórban ötödik bajnoki meccsén maradt nyeretlen, míg a Milan előnyét ötpontosra növelte a 2. helyen álló Interrel szemben.

OLASZ SERIE A
10. FORDULÓ

Sampdoria–Milan 1–2 (Ekdal 82., ill. Kessié 45. – 11-esből, Samu Castillejo 77.)