Serie A: Tonali-dupla, Milan-fordítás – 4 pontra a scudetto

P. K.P. K.
2022.05.08. 22:45
A két gólpasszt jegyző Leao (balra) és a két gólt szerző Tonali (jobbra) főszerepet játszott a Milan veronai fordításában (Fotó: AFP)
A Milan 0–1-ről, Sandro Tonali duplájával fordított, és 3–1-re győzött a Verona vendégeként, így már csak négy pont hiányzik neki ahhoz, hogy 11 év után ismét bajnoki címet ünnepelhessen.

Az olasz Serie A-ban a pénteki, Empoli elleni 4–2-es győzelmével időlegesen ugyan élre állt az Inter, de a vasárnap, a Verona vendégeként pályára lépő AC Milannak már saját kezében a sorsa, vagyis a bajnoki cím sorsa. A Milan ugyanis úgy várhatta a 36. fordulót, hogy hét pontra van szüksége a hátralévő meccseken a bajnoki címhez, ha a hét pont megvan, mindegy, mit játszik az Inter.

A MILAN ÉS AZ INTER HÁTRALÉVŐ MECCSEI
Milan: Atalanta (otthon), Sassuolo (idegenben)
Internazionale:
Cagliari (i), Sampdoria (o)

Veronában tíz perc után próbált ritmust váltani a vendégcsapat, és rövid időn belül három helyzetet is kialakított. Rade Krunic fejesét és Davide Calabria lövését Lorenzo Montipo védte. Míg Sandro Tonali első gólját, hosszabb videózás után, les címén még érvénytelenítette a VAR.

Tonali ennek ellenére is főszereplővé tudott válni a mérkőzésen, de előbb még Marco Faraoni a hazaiakat juttatta vezetéshez: a 38. percben fejelt a kapuba Darko Lazovics beadásából. 1–0

Az első félidő hosszabbításában Rafael Leao balról, laposan középre passzolt labdájából Tonali egyenlített (1–1), majd a második félidő elején ismét Leao húzott el egy kontra során a bal oldalon, és most is a hosszún érkező Tonali váltotta gólra a helyzetet (1–2).

Ha a Milan bajnok lesz idén, akkor az lesz a bajnoki cím egyik kulcsa, hogy mindig más-más játékos tudott nyerőemberré előlépni. Hol a 35 éves, az Inter elleni városi rangadót a duplájával egyedül megfordító Olivier Giroud (a végén egyenlő pontszámnál éppen a győzelem dönthet a Milan javára), hol a tíz gólnál (vezeti a házi góllövőlistát) és hét gólpassznál járó Leao vagy éppen a most már öt gólt jegyző, legutóbb két hete a Lazio ellen is győztes gólt elérő Tonali.

A veronai duplája ugyanis ismét három pontot ért a sorozatban a negyedik bajnokiját megnyerő Milannak, igaz, az utolsó percekben még a csereként beálló Alessandro Florenzi is betalált a jobb szélről. 1–3

Ez azt jelenti, hogy az utolsó két fordulóban, otthon az Atalanta és idegenben a Sassuolo ellen négy pont kell a Milannak, hogy az Inter eredményeitől függetlenül 2011 után 11 évvel ismét bajnoki címet ünnepelhessen.

OLASZ SERIE A
36. FORDULÓ
Hellas Verona–Milan 1–3
(Faraoni 38., ill. Tonali 45+3., 49., Florenzi 86.)

Korábban
Salernitana–Cagliari 1–1
(Verdi 68. – 11-esből, ill. Altare 90+9.)
Venezia–Bologna 4–3
(T. Henry 4., Kijin 19., Aramu 78. – 11-esből, D. Johnsen 90+3., ill. Orsolini 45+1., Arnautovic 55., Schouten 68.)
Spezia–Atalanta 1–3 (Verde 30., ill. Muriel 16., Djimsiti 73., Pasalic 87.)

Szombaton játszották

Torino–Napoli 0–1 (F. Ruiz 73.)
Sassuolo–Udinese 1–1 (Scamacca 6., ill. Nuytinck 77.)
Lazio–Sampdoria 2–0 (Patric 41., L. Alberto 59.)

Pénteken játszották
Internazionale–Empoli 4–2
(S. Romagnoli 40. – öngól, L. Martínez 45., 64., A. Sánchez 90+4., ill. Pinamonti 5., Asllani 28.)
Genoa–Juventus 2–1 (A. Gudmundsson 87., Criscito 90+6. – 11-esből ill. Dybala 49.)