Serie A: tökéletes tízes – a Juventus eltiporta az Udinesét is

2016.01.17. 17:04
A Juventus Dybala vezérletével átsöpört az Udinesén (Fotó: AFP)
Sorozatban tizedszer győzött az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Serie A) a Juventus, amely Udinében aratott kiütéses, 4–0-s győzelmet. A Juve ezzel két pontra csökkentette hátrányát a listavezető Napolival szemben, és két ponttal megugrott a szombaton Bergamóban ikszelő Internazionalétól. A Roma hazai pályán ikszelt a sereghajtó Veronával, a Lazio pontot mentett Bolognában, döntetlenre végzett a Chievo az Empolival, a Carpi pedig legyőzte a Sampdoriát.

UDINESE–JUVENTUS

Lesz-e kilencből tíz? – hangzott a Juventus győzelmi szériájára vonatkozó kérdés a játéknap előtt. A válasz: lesz, és ez nem is kérdés.

A Juve bő huszonöt perc alatt eltiporta a házigazda, a Dacia Arénát (vagy Új Friulit) nagyon csúnyán avató Udinese ellenállását a szenzációsan futballozó Paulo Dybala vezérletével: a torinói 21-es nyitotta a gólok sorát, adott egy gólpasszt Sami Khedirának, a 26. percben értékesített egy tizenegyest, sőt, a nagyon szép gólt vágó Alex Sandrónak is ő készített elő a szünet előtt. A huszonötödik percben megfogyatkozó (Danilo szállt ki azonnali pirossal) Udinese teljesen megtört és megadta magát, tulajdonképpen az volt a meglepő, hogy a félidőben csak 0–4 állt az eredményjelzőn.

A második félidő aztán olyan volt, amire számítani lehetett: a Juventusnak már nem volt miért törnie magát, az Udinese pedig a becsülete megőrzésére hajtott. Így is jöttek azért vendéghelyzetek – a 77. percben kis híján sakk-mattra sikerült vinni egy tökéletes kontrát, de a kétségbeesett udinei védők az utolsó pillanatban közbe tudtak lépni –, de gól már nem, a Juventus végtelenül simán győzött.

A szezon elején alaposan beragadó címvédő remek bajnoki szériája október 31-én, a derbi megnyerésével kezdődött: a Juventus a Torino után az Empolit, a Milant, a Palermót, a Laziót, a Fiorentinát, a Carpit, a Veronát, a Sampdoriát és most az Udinesét tette be a „trófeák" közé. Folytatás január 24-én rangadóval, hazai pályán a Roma ellen. Bár a fővárosiaknak a folytatásról alighanem más az elképzelésük...

A TÖBBI PÁLYÁN

Rómában újra Luciano Spallettit üdvözölhette a közönség, a régi-új edző vezető gólnak is örülhetett – Radja Nainggolan juttatta vezetéshez a „farkasokat" a reménytelenül álló Hellas Verona ellen. A válasz büntetőből érkezett, Giampaolo Pazzini vágta a kapuba a labdát. A döntetleneket az utóbbi hetekben halmozó AS Roma ment előre a győztes gól megszerzéséért, de hiába, „Spalletti-bosszantó" eredmény született – a Verona pedig továbbra is nyeretlen, ami húsz forduló után nem kis bravúr.

A Lazio Bolognába látogatott, és a meccs elején bele is nézett egy dupla pofonba: előbb Emanuele Giaccherini lőtt egy irgalmatlan nagy szabadrúgásgólt – még Roberto Carlos is elégedetten bólogatott volna a találat láttán –, majd Mattia Destro növelte a hazai előnyt. Probléma egy szál se! – gondolhatták a bolognaiak, csak aztán a 69. percben emberhátrányba kerültek, Antonio Candreva büntetőből szépített, Senad Lulic pedig a 77. percben egyenlített, így perceken belül elillant a biztosnak tűnő fór, a 2–2-es eredmény pedig nem változott a lefújásig.

Nagy fegyvertényt hajtott végre a Carpi, mely az utolsó perceket emberhátrányban végigvédekezve győzte le 2–1-re a Sampdoriát. A Chievo korán vezetést szerzett az Empoli ellen, ám a szezon egyik meglepetéscsapata szünet után válaszolni tudott, az 1–1-es eredménnyel alighanem egyik klubnál sem elégedetlenek.

OLASZ SERIE A
20. FORDULÓ

Chievo–Empoli 1–1 (Paloschi 7., ill. Tonelli 47.)
Roma–Verona 1–1 (Nainggolan 41., ill. Pazzini 61. – 11-esből)
Udinese–Juventus 0–4 (Dybala 15., 26. – a másodikat 11-esből, Khedira 18., Alex Sandro 42.)
Bologna–Lazio 2–2 (Giaccherini 2., Destro 18., ill. Candreva 71. – 11-esből, Lulic 77.)
Carpi–Sampdoria 2–1 (Lollo 27., Mbakogu 55. – 11-esből, ill. Correa 33.)